Kompiuteriai / internetas,  Žiniasklaida / Leidyba

3 įdomūs faktai apie SEO straipsnių mitus

seo straipsniai

SEO rinkoje sklando ne vienas mitas ar stereotipas apie tai, kaip turėtų būti daroma optimizacija. Priežastys labai paprastos – pasenusi informacija, klaidinantis SEO agentūrų požiūris siekiant iš klientų gauti kuo daugiau pinigų ir paprasčiausias mąstymas, kad Google Lietuvą laiko 5-ja pasaulio šalim, jei ne 15-ja. Šiame straipsnyje pabandysime keletą mitų išblaškyti. Pasirodo, daug kas yra ne taip, kaip galvojome.

SEO straipsnis gali turėti tik 2 išeinančias nuorodas

Tiesa tokia: bet kuris straipsnis gali turėti tiek nuorodų, kiek mano esant reikalinga. Kai kuriuos nuorodos gali turėti „nofollow“ kodą. Interneto informacija yra paremta skirtingais šaltiniais. Rašydami tekstą apie sportinius kostiumus rašytojai remiasi Wikipedia, Puma ar Umbro istorija, aprašyta jų korporatyviniuose puslapiuose, iš Nike.com pasiskolintomis nuotraukomis. Visa tai galima pažymėti tekste. Ir, aišku, duoti nuorodą, kas Lietuvoje prekiauja sportiniais kostiumais. Taigi, straipsnyje bus bent 4 išeinančios nuorodos ir tik viena jų ves į užsakovo puslapį. Google supras tai kaip kokybišką straipsnį, kur vartotojui pateikiama naudinga informacija apie sportinių kostiumų istoriją, o ne tik vienos el. parduotuvės reklama. Ir jis tokio straipsnio tikrai nenubaus už tai, kad jame yra daugiau, nei 2 išeinančios nuorodos.

SEO straipsniai turi būti 300 žodžių

Šis mitas atsirado prieš dešimtmetį ir vis dar labai gajus. Kodėl 300, o ne 700? Juk Google sako, kad kuo įdomesnis ir įtraukiantis turinys, tuo geriau. Akivaizdu, kad 500-700 žodžių tekste galima skaitytojui pateikti gana išsamią informaciją. 300 žodžių yra senovinio mašinraščio standartas. 1800 spaudos ženklų be tarpų yra 250-300 žodžių. Būtent tiek teksto tilptų į vieną lapą, jei spausdintume ne kompiuterio klaviatūra, o rašomąja mašinėle per kalkę. 250-300 žodžių žmogus perskaito per 2-3 minutes. Būtent tiek laiko jis sugeba skirti koncentruoto dėmesio skaitant ekrane, o ne ant popieriaus. Jei skaitoma ilgiau nei 2 minutes, reikalingi papildomi dirgikliai tekste, kurie pritrauktų dėmesį – paryškinimai, sąrašai, iliustracijos. Štai jums ir 300 žodžių. Google pakaks ir 100 žodžių bei 5 video klipų, kad lankytojas puslapyje liktų ilgiau, nei skaitydamas 300-500 žodžių tekstą, tad jo keliamas tikslas pasiekiamas ir su mažiau teksto.

SEO straipsniai turi būti unikalūs arba gresia Google bauda

Pageidautina, kad būtų unikalūs, nes tik taip galima sukurti kokybišką turinį. Tačiau Google nebaudžia už neunikalų turinį.

Iš viso rinkoje sklando mitas dėl kopijuoto turinio. Google už tai baudžia? Tikrai ne. 30 proc. viso internete esančio turinio yra kopijos. Ar Google turėtų išmesti trečdalį turinio iš paieškos rezultatų? Tikrai ne. Dėl to svarbu turinį kopijuoti legaliai – nurodant šaltinį arba naudojant rel=”canonical” tagą. Tai nesudėtinga, nes tada nurodoma, iš kur turinys paimtas originaliai.

Kopijuoti turinį galima, tačiau persistengti nereikėtų. Kai atsiranda 20 tokių pačių tekstų su viena ir ta pačia nuoroda, Google gali kilti įtarimų, kad tai eilinis spamo atvejis. Baudos niekas neišrašys, tik tos nuorodos staiga taps bevertėmis. O tai reiškia į balą išmestus pinigus už SEO straipsnius ir kitas SEO paslaugas.

Kaip matote, šie mitai yra gana dažni mūsų SEO rinkoje. Kalbėjimas apie juos padės jų atsikratyti, nors ir ne iš karto.