Ekologiška buitinė technika

Mes kas mėnesį skundžiamės, kad gauname milžiniškas sąskaitas už elektros energiją. Bet ar bent kada susimąstome, kodėl jos tokios didelės? Atsakymas paprastas – sena, turbūt dar sovietmečiu pirkta buitinė technika ryte ryja energiją. Inovacijų dėka šiuolaikinė buitinė technika labai pažengė į priekį. Ji net tik taupo elektros energiją, bet ir yra ekologiška. Šiame straipsnyje supažindinsiu su keliais naujausiais žaliais išradimais buitinės technikos srityje.

Minamas virtuvės kombainas

Norite sutaupyti sunaudojamą elektros kiekį – minamas virtuvės kombainas jums kaip tik. Su tokiu elektros energijos nereikia išvis! Jo autorius – vokiečių dizaino studentas Christoph Thetard. Jis savo išradimą pavadino „R2B2“. Jis suprojektuotas taip, kad veikia naudodamas energiją, gaunamą minant pedalus. Šis įrenginys turi didžiulį smagratį, kuris suka visas virtuvės kombaino dalis. Ir visa tai suprojektuota medinėje dėžėje.

Šiame virtuvės kombaine yra įmontuota kavamalė, mikseris ir plaktuvas. Kombaino sistema sugeneruoja 350 W per minutę energijos. Tam pedalus reikia minti 400 šimtus kartų. O jūs dar klausėte savęs, kaip sulieknėti? O gi tiesiog gaminant valgyti.

Ekologiška viryklė-krosnelė

Esate nuolat skubanti ir labai užsiėmusi moteris? Tuomet ekologiška viryklė jums turėtų labai praversti. The Eco Fire Pot Stove yra inovatyvi buitinė technika, naudojanti biodyzeliną. Jos autorė taip pat moteris – australų natūraliosios medicinos gydytoja-terapeutė Adama Kamara. Idėja sukurti šią viryklę kilo dėl to, kad remiantis statistikos duomenimis, kasmet pasaulyje nuo įkvepiamų kietųjų biomasės dalelių, kurios taip pat išsiskiria degant įprastai viryklei ar krosnelei, pasaulyje miršta 1,4 milijono moterų ir vaikų.

Ši ekologiška viryklė yra pagaminta iš lakštinio metalo, todėl yra daug pigesnė, nei įprastos viryklės. Ši krosnelė yra ekologiškai draugiškesnė ir ne taip kenkia sveikatai, nei mūsų naudojamos viryklės. Kaip ši viryklė veikia? Krosnelė viršuje turi degiklų angas. Kiekvienoje skylėje yra dagtis iš natūralaus pluošto ir ji yra išmirkyta ekologiškame, žaliaviniame, degiame biodyzeline (biodyzelinas yra gaminamas iš augalinio aliejaus atliekų, sumaišytų su metanoliu, etaloniu ir medienos pelenais). Taip išmirkyta viena dagtis gali nuolat degti iki 6 val. Šio laiko pilnai užtektų paruošti 3 karštiems patiekalams.

Kartoninis dulkių siurblys

Didelė Jungtinės Karalystės bendrovė „Vax“, gaminanti įvairius prietaisus kilimų valymui, ruošiasi į prekybos centrus pristatyti ribotą partiją ekologiškų, perdirbamų vakuuminių dulkių siurblių. Kuo jie skiriasi nuo įprastinių – tuo, kad yra pagaminti beveik vien iš kartono. Visos medžiagos, iš kurių pagamintas šis siurblys yra jau perdirbtos arba jas galima perdirbti. Kūrėjai džiaugiasi, kad šis dulkių siurblys niekuomet nepateks į atliekų surinkimo centrus ir taip sumažins neigiamą poveikį aplinkai.

„Vax ev“ dulkių siurblio korpusas pagamintas iš kartoninių panelių. Kas yra įdomu, kad įsigijus šį dulkių siurblį, jo savininkas dar turės įveikti vieną iššūkį – pats surinkti siurblio korpusą ir išdėstyti tam tikras detales aplink variklį (mokslas dar ne tiek daug pažengė, todėl variklis, deja, ne iš kartono). Dulkių siurblio gamintojai teigia, kad visam šiam procesui klijų neprireiks. Šis dulkių siurblys turi dar vieną pliusą – jo dizainą galite kurti patys, ant kartono piešti, rašyti ar klijuoti, ką tik norite. Sulūžus ar suplyšus kuriais nors dulkių siurblio daliai ją bus galima nusipirkti atskirai ir ji tikrai kainuos mažiau negu plastikinės detalės.

buitinė technika

Taigi matote, kad šiuolaikinė buitinė technika labai skiriasi nuo daugelio mūsų dabar naudojamos. Su tokiais rakandais virtuvėje galite pamiršti dideles sąskaitas už elektros energiją.

Comments are closed.