Laisvalaikis / Pomėgiai

Geri žaislai mažiems vaikams

Be to, kad geri žaislai mažiems vaikams pirmiausia turi būti saugūs, jie taip pat turi atitikti jų vystymosi stadijas ir ugdyti reikiamus sugebėjimus. Daug saugių ir tinkamų žaidimų medžiagų yra nemokami daiktai, paprastai randami namuose. Kartonines dėžutes, plastikinius dubenėlius ir dangčius, plastikinių butelių kamščių kolekcijas ir kitus „lobius“ įvairaus amžiaus vaikai gali naudoti ne vienu būdu. Skaitydami toliau pateikiamus įvairaus amžiaus vaikams skirtų žaislų sąrašus, nepamirškite, kad kiekvienas vaikas vystosi individualiu tempu. Vieno sąrašo daiktai, jei jie yra saugūs, gali būti geras pasirinkimas vaikams, kurie yra jaunesni ir vyresni nei siūloma amžiaus grupė.

Žaislai mažiems kūdikiams – nuo gimimo iki 6 mėnesių

Kūdikiams patinka žiūrėti į žmones – sekti juos akimis. Paprastai jiems labiau patinka veidai ir ryškios spalvos. Kūdikiai gali pasiekti, susižavėti tuo, ką gali padaryti jų rankos ir kojos, pakelti galvą, pasukti galvą garsų link, įsidėti daiktus į burną ir dar daugiau!

Geri žaislai patiems mažiausiems:

  • Daiktai, kurių jie gali siekti, laikyti, čiulpti, purtyti, kelti triukšmą – barškučiai, dideli žiedai, žaislų suspaudimas, dantukų žaislai, minkštos lėlės, tekstūruoti kamuoliai ir vinilo ar kartono knygos.
  • Dalykai, kurių reikia klausytis – knygos su lopšinių garsais ar eilėraščiais, lopšinių ir paprastų dainų įrašai, muzikiniai žaislai.
  • Į ką reikia atkreipti dėmesį – pakabintos nuotraukos, kad kūdikis galėtų jas pamatyti, ir nedūžtantys veidrodžiai, kad matytų save.

Žaislai vyresniems kūdikiams – nuo 7 iki 12 mėnesių

Vyresni kūdikiai daugiau juda – paprastai jie pereina nuo apsivertimo ir sėdėjimo iki strykčiojimo, šokinėjimo, šliaužimo, prisitraukimo ir stovėjimo. Jie supranta savo vardus ir kitus įprastus žodžius, gali atpažinti kūno dalis, surasti paslėptus daiktus ir įdėti daiktus į dėžes ar paimti iš jų.

Geri žaislai vyresniems kūdikiams:

  • Daiktai, su kuriais galima vaidinti – lėlės kūdikiams, lėlės, plastikinės ir medinės transporto priemonės su ratukais ir vandens žaislai.
  • Dalykai, kuriuos reikia mesti ir išsinešti – plastikiniai dubenėliai, dideli karoliukai ir kamuoliukai.
  • Dalykai, kuriuos reikia statyti – didelės minkštos kaladėlės ir mediniai kubeliai.
  • Dalykai, su kuriais reikia naudoti raumenis – dideli kamuoliukai, žaislai stumiami ir traukiami.

Žaislai 1 metų vaikams

Vienerių metų vaikai nuolat eina. Paprastai jie gali tolygiai vaikščioti ir net lipti laiptais. Jie mėgaujasi istorijomis, pasako pirmuosius žodžius ir gali žaisti šalia kitų vaikų. Jie mėgsta eksperimentuoti, tačiau jiems reikia suaugusiųjų, kad jie būtų saugūs.

Geri žaislai vienerių metų vaikams:

  • Vaikiškos knygutės su paprastomis iliustracijomis ar tikrų daiktų fotografijomis.
  • Įrašai su dainomis, lopšinėmis, paprastomis istorijomis ir grojantys muzikiniai žaislai.
  • Dalykai, kurie leidžia kurti – kreidelės, pieštukai, kaladėlės.
  • Dalykai, su kuriais vaidinama – žaisliniai telefonai, lėlės ir lėlių nameliai, kūdikių vežimėliai, aprangos aksesuarai (šalikai, piniginės), minkšti žaislai, plastikiniai gyvūnai ir transporto priemonės.
  • Dalykai, kuriuos reikia statyti – kartono ir medžio blokai (gali būti mažesni nei tie, kuriuos naudoja kūdikiai).
  • Dalykai, skirti naudoti pirštukus ir įjungti mąstymą – galvosūkiai, žaislai su dalimis, kurios daro dalykus (ciferblatai, jungikliai, rankenėlės, dangteliai) ir dideli bei maži kamuoliukai.

Kuo vyresnis vaikas, tuo žaislai sudėtingėja. Kaladėlių detalės mažėja, dėlionių detalių daugėja, paprastus stalo žaidimus pakeičia strateginiai, tokie kaip žaidimas Žinau kaip ir panašūs. Su vaikais auga ir jų žaislai – leiskite patirti vaikams kuo daugiau, išbandyti kuo įvairesnių žaislų taip skatinant vaikų kūrybiškumą ir įgūdžius.