Būstas

Kaip išvengti klaidų, susijusių su langų montavimo darbais?

langu montavimasJeigu norite pakeisti senus savo namų langus į naujus ir suteikiančius daugiau šilumos izoliacijos, tuomet pats laikas ne tik išsirinkti norimą langų komplektą, tačiau ir pasikviesti langų montavimo meistrus, kurie gali greitai ir kokybiškai įmontuoti jums naujus langus. Labai dažnai naujų langų funkcionalumas priklauso būtent nuo to, ar langai yra tinkamai įmontuojami. Dėl šios priežasties, gamintojai visada rekomenduoja kreiptis į profesionalus, o ne bandyti įstatinėti langus patiems. Kokios klaidos dažniausiai pasitaiko nepatyrusiems žmonėms, bandantiems atlikti šią procedūrą savarankiškai?

  1. Nepakankamas atsižvelgimas į mikroklimatą.

Tiek kalbant apie duris, tiek apie langus, labai svarbu tai, kad dabartinės statybinės ir termoizoliacinės medžiagos gali padėti sulaikyti šilumą. Visgi, nežinant tiksliai, kaip su šiomis medžiagomis elgtis, galima pakenkti pastatui. Pavyzdžiui, sumontavus taip, kad pastato jungtys būtų izoliuotos, tačiau praleidus pro pirštus tai, kad oro kaita pastate nėra didelė, galima ateityje sulaukti nemalonios drėgmės, kurią bus tikrai sunku pašalinti.

  1. Netinkamas montažinių medžiagų naudojimas.

Izoliacinės juostos bei įvairios montažinės putos dažniausiai yra skirtos konkrečiam dalykui – konkrečiai paskirčiai. Sumaišius medžiagas, gali atsirasti netikėtų sunkumų. Sienų ir lango jungtis yra reikalinga tam, kad kompensuotų judėjimą ir sumažintų apkrovą. Taip pat svarbus jėgų pasikeitimo absorbavimas, besikeičianti temperatūra, vibravimas. Meistras, turintis daug žinių, pagal situaciją gali pritaikyti reikalingas medžiagas. Nepatyręs namų šeimininkas, mėginantis įstatyti langą, gali susidurti su gausybe klausimų, į kuriuos pats niekaip neatsakys.

Tačiau, verta žinoti, jog esminis sujungimo aspektas turi būti toks: vidinė jungtis turi būti stipresnė ir sandaresnė nei išorinė. Per kambario siūlę turi pereitų kuo mažiau garų į siūlę, skirtą montažui. Išorinei montažinei daliai verta skirti papildomą apsaugos sluoksnį.

  1. Netinkamas montažinių putų naudojimas.

Apatinė lango angos vieta turi būti kruopščiai išvalyta dar prieš montažinių putų purškimą. Negana to, ji turi būti gruntu nugruntuojama, kad vėliau galima būtų geriau sutvirtinti. Dažnas nepatyręs žmogus putas purškia šių dalykų tinkamai nepadaręs, tad vėliau tenka stebėti, kaip montažinės putos atplyšta nuo angos.

  1. Purškiama per daug montažinių putų.

Kokybiškas langų montavimas labai priklauso nuo tinkamo montažinių putų panaudojimo, tačiau klaidų būna ir gerokai daugiau, nei mes paminėjome trečiame punkte. Labai svarbu tinkamai paskaičiuoti, kiek montažinių putų reikės. Jeigu sluoksnis bus pernelyg storas, tuomet gali greitai atsirasti įtrūkimų. Jeigu montavimo paviršius gaunasi labai didelis, tai reiškia, kad ir drėgmės jis sugers labai daug. Pagalvokite, ar jums to reikia. Polistireninis putplastis – tai medžiaga, kurią naudoja profesionalai, kad išvengtų šią problemą. Tinkamai įdėjus jo plokštes, galima gerokai apmažinti montažinių putų užimamą erdvę.

Kokias išvadas galime padaryti?

Akivaizdu, kad langų montavimas nėra procesas, kurį gali atlikti bet kas. Tam reikia daug patirties ir žinojimo, ką daryti konkrečioje situacijoje. Langus perkame ilgam laikui, todėl netinkamai įstatyti langai ir jų trūkumai jus nervins ne vienerius metus. Tad ar verta rizikuoti bandant patiems montuoti langus? Manome, kad kur kas protingiau šį dalyką patikėti profesionalams, puikiai išmanantiems savo darbą.