Žiniasklaida / Leidyba

Spausdinta reklama

Spausdinta reklama laikoma skrajučių lankstinukų ar plakatų gamyba, reklamos laikraščiuose, žurnaluose, specialūs reklaminiai laiškai. Spausdinta reklamą galima fiziškai paliesti, dažniausiai ji spausdinama ant popieriaus. Šiame straipsnyje ir papasakosiu apie šią reklamos rūšį.

Sunku atsakyti į klausimą, kada atsirado spausdinta reklama. Plakatų gamybos pavyzdžių galime rasti netgi senovės Egipte. 17 amžiaus Anglijoje reklamos pradėjo populiarėti laikraščiuose ir skrajučių forma ant A4 formato lapų. Kaip bebūtų, šiuolaikinė spausdinta reklama atsirado 1836 metais, būtent tada prancūzų laikraštis „La Presse“ pradėjo imti mokestį už reklamą ir sumažino savo leidinio kainą. Ši data dažniausiai laikoma šiuolaikinės komercinės reklamos gimimo data.

Spausdintos reklamos kaštai

Šie priklauso nuo reklamavimosi būdo, jei tai laikraštis, kainą dažniausiai įtakos tiražo skaičius, reklamos dydis, spalvinė gama, jei ketinate užsiimti lankstinukų gamyba, svarbiausias kainos parametras bus kiekis.

Reklama laikraščiuose gali naudotis bet kas. Dažniausiai turintiems mažą biudžetą verslininkams patariama reklamuotis regioniniuose laikraščiuose, kuriuos skaito gerokai mažesnis ratas žmonių. Šis būdas ypač tinkamas, jei jūsų tikslinė auditorija gyvena tam tikrame regione – toks reklamos būdas irgi gali atsipirkti. Didesnius biudžetus turintieji dažniausiai reklamuojasi leidiniuose prieinamuose šalies mastu, kas leidžia pasiekti plačią auditoriją, tačiau reklamuotis tokiame laikraštyje, kaip Lietuvos rytas ar žurnale Verslo žinios yra ne pigu.

Reklamavimasis per laiškus

Naudojant šią spausdintos reklamos formą labai svarbu surinkti tinkamą adresatų sąrašą. Pavyzdžiui, jei reklamuojate autoservisą, jūsų siunčiami laiškai turėtų pasiekti adresatus, kurie važinėja senais automobiliais. Jeigu pardavinėjate produktus vaikams, tada laiškai turėtų pasiekti šeimas turinčias vaikų. Tokių sąrašų gavimas kainuoja gana nemažai.

Taip pat reikia suprasti, kad reklaminiai laiškai dažniausiai turi 1-3 procentų atsakymo rodiklį, tai reiškia, kad iš maždaug 100 išsiustų laiškų, jums paskambins 3 žmonės ir tie trys skambučiai nebus pardavimai, o pasiteiravimas. Taigi reklaminius laiškus siūloma naudoti įmonėms gaunančioms didelį pelną iš vieno pardavimo ir galinčioms sau leisti išsiųsti tūkstančius reklaminių laiškų.

Štai pavyzdys, kad galėtumėte geriau įsivaizduoti situaciją:

Produkto kaina 70 litų. Norima uždirbti 20000 litų.

Kreipimosi rodiklis 2 procentai.

33 procentai besikreipiančiųjų perka produktą.

70 lt x 33 % x 2 %= 0,46

20 000 padalinta iš 0.46 = 43 478

43 478 yra skaičius laiškų, kuriuos turėtumėte išsiųsti, norint uždirbti 20 000 litų. Šis pavyzdys yra labai primityvus. Reikia nepamiršti, kad siekiant gauti pelną, greičiausiai reikės išsiųsti gerokai daugiau laiškų, nes spausdinimo procesas nėra pigus. Norint apskaičiuoti ribą, kada bus uždirbamas pelnas, reikėtų rasti lūžio tašką.

Spausdintos reklamos ateitis

plakatų gamybaLiūdna pripažinti, tačiau spausdinta reklama po truputėlį miršta, ją keičia skaitmeninė. Apple kompanijos produktas iPad jau dabar vadinamas įprastų žurnalų ir laikraščių žudiku. Reklamos kainos laikraščiuose dabar kainuoja keturis kartus pigiau nei prieš dešimt metų, kalbu apie JAV rinką, ši tendencija atkeliauja ir į Lietuvą. Žinoma, pingančių reklamų priežastis labai paprasta, mažiau skaitytojų, mažesnė auditorija – mažesnė reklamos kaina.

Iš tiesų spausdintos reklamos ateitis žurnaluose ir laikraščiuose yra gana miglota, kaip bebūtų dauguma analitikų tiki, kad lankstinukai ir reklaminiai plakatai dar kurį laiką išliks populiarūs ir veiksmingi. Taigi spausdinta spauda nemiršta, žmonės išlaikys norą paliesti daiktus fizinėje formoje, tačiau kyla klausimas kaip ilgai? Juk mano straipsnį skaitote žvelgdami į kompiuterio ekraną…