Kiek per metus pinigų skiriate kvepalams?
Vienas iš pirkinių, kuriam nori nenori kasmet vis tiek yra išleidžiama pinigų – tai Olialia kvepalai. Nors ši prekė suvokiama kaip ne pirmo reikalingumo, vis dėlto vienokiu ar kitokiu būdu kvepalai visiems patenka į pirkinių krepšelį bent kartą per metus. Tai tvirtina ir rinkos tyrimų agentūros.
Kaip teigiama naujausioje statistikoje, daugiausiai lėšų kvepalai suryja iš moterų biudžeto. Vyrai procentaliai parfumerijai skiria mažiau pinigų, be to yra ištikimesni vienam prekės ženklui. Kai moterims, tuo tarpu, per metus norisi išbandyti 2 – 8 skirtingas rūšis moteriski kvepalai.
Analizės rezultatai rodo, jog daugiausia pinigų per metus išleidžia didžiųjų miestų gyventojos. Vilniuje vidutinės moters piniginę kvepalai moterims ištuština maždaug 130 litų per metus. Kaune šis skaičius siekia 133 litus. Klaipėdoje mėgstama užsisakinėti kvepalai internetu ir čia vidutinės išlaidos metams yra 99 litai. Mažesnės sumos seka smulkesniuose miesteliuose, kaimuose.
Nors didžiųjų miestų gyventojos išleidžia daugiau pinigų, tačiau jos perka mažiau. Pasirodo, šios klientės dažniau rūpinasi, kad būtų originalus kvepalai, kad ir brangesni, nekokybiškos prekės jų nedomina. O mažuose miestuose, atvirkščiai, gana gausiai perkami nežinomų firmų, prastesnės kokybės pigus kvepalai. Paklaustos, kiek išleidžia vidutiniškai per metus pinigų kvepalams, pašnekovės atsako:
Elidija, Kaunas, 31 metai, uždirba 2500 lt / mėn.
Sunku pasakyti – kvepalai moterims visada buvo mano silpnybė. Perku juos bent tris kartus per metus sau, ir tikrai kokius keturis kartus – dovanų draugams ir šeimai. Manau, kad sau asmeniškai išleidžiu apie 400 litus, o dovanų perkamiems – gal dvigubai daugiau. Žinau, kad tai iš tikrųjų viršija mano biudžeto galimybes, todėl atseikėju pajamų iš garderobo atnaujinimui skirtos dalies. Ir tada viskas išsilygina.
Daiva, Vilkaviškis, 28 m., uždirba 1400 lt / mėn
Aš dažniausiai pasižiūriu, kur parduodami kvepalai pigiau. Man kažkaip nesinorėti mokėti pinigus vien už tai, kad kitas prekės ženklas parašytas ant dėžutės. Netikiu tais reklaminiais triukais, kad kažkurių gamintojų kvepalai kažkuo geresni už kitus. Man visi jie vienodi – jeigu kvepalai, tai kvepia, jeigu tai koks kitas daiktas – jis turi kitas savybes. Todėl sau praperku kažkur 80 litų per metus. Nors kartais ir išvis neperka – kas nors padovanoja, parveža lauktuvių iš Anglijos. Štai vyriski kvepalai visada atsieina brangiau, nes vyriškų kvapai man visi vienodi. kadangi visi vienodi – nežinau, ką išsirinkti. Kadangi nežinau ką išsirinkti, tiesiog imu vidutinės kainos, ne pačius pigiausius, kad ant kokių labai prastų nepataikyčiau. Kvepalai vyrams man per metus kainuoja apie 150 lt, bet tik tais metais, kai juos dovanoju. Kai nedovanoju, tada išvis nekainuoja nieko.
Marija, Vilnius, 21 m., studentė:
Kadangi pati pinigų neuždirbu, tėvai mane išlaiko, lėšų pakanka tik būtiniausiems dalykams įsigyti. Kvepalai jau seniai tapo absoliučiu prabangos dalyku, kurio sau neleidžiu. Nes tiesiog reikia rinktis. Turiu savaitei šimtą litų, sakykime, penkias dešimt išleidžiu maistui, tada dar lieka penkias dešimt pramogoms. Ir reikia rinktis – ar tai bus linksmybės klube, ar už tuos pinigus važiuosiu pas tėvus, ar pasitaupysiu ir nusipirksiu žieminius batus. Ar, sakykime, mano spintelėje atsiras nauji kvepalai. Bet paprastai taip nebūna, paprastai aš jų neperku. Aišku, per gimtadienį, per Kalėdas padovanoja draugės. Bet ir jos nelabai yra pasiturinčios, todėl dažniausiai negali sau leisti dovanoti kažkokius labai brangius dalykus. Manau, kad brangiausi kvepalai, kuriuos esu turėjusi, siekė apie 200 litų, juos kažkada seniai man atsiuntė iš Vokietijos teta.