Ar patikėtumėte, jei pasakyčiau, jog pirmieji primityvūs breketai buvo pagaminti dar negimus Kristui. Senovės Romos ir Egiptiečių kapavietėse aptiktos mumijos ant dantų turėjo uždėtas metalines vielutes, kurios tikriausiai buvo skirtos dantų tiesinimui. Nepaisant to, kad dantų tiesinimo būdai buvo taikomi nuo senų senovės, iki 1880-ųjų ortodonto profesija neegzistavo. Taip pat galima paminėti, kad breketai ir jų gamybos menas yra gana sudėtingi. Šiam prietaisui evoliucionuoti iki dabartinės formos padėjo ne vienas išradėjas.
1728 metais Pierre Fauchard išeido knygą pavadinimu „Chirurgas odontologas“ (angl. „The Surgeon Dentist“). Šioje knygoje vienas skyrius buvo skirtas dantų tiesinimui. 1957 metais Prancūzų odontologas Bourdet išleido kitą knygą, pavadinimu „Odontologijų menas“ (angl. „The Dentist‘s Art“), kurios viename skyriuje taip pat buvo aprašyti dantų tiesinimo metodai naudojant įvairius naujus įrankius. Šių autorių knygos buvo pirmieji rimti šaltiniai padarę įtaką šiuolaikiniai ortodontijai.
Visgi istorikai išskiria kitus du vyrus, kuriuos galima vadinti „Ortodontijos tėvais“. Pirmasis yra Norman W. Kingsley, odontologas, rašytojas, artistas ir skulptorius, kuris 1880 metais išleido traktatą „Dantų deformacijos“ (angl. „Treatise on Oral Deformities“). Kingsley išleistas traktatas įkvėpė to meto odontologus vystyti ortodontijos meną. Antrasis žmogus, nusipelnęs garbingo titulo, yra J. N. Farrar, kuris išleido dviejų dalių traktatą „Traktatas apie dantų pažeidimus ir šių korekcija“ (angl. „A Treatise on the Irregularities of the Teeth and Their Corrections“). Šis žmogus pirmasis pradėjo taikyti kelis iki šiol labai populiarius metodus ortodontijos moksle.
Kitas, nemažiau svarbus žmogus padėjęs breketams tapti tokiems, kokie jie yra dabar, buvo Edward H. Angle (1855-1930). Jo sukurta klasifikavimo sistema leido odontologams aprašyti, kokio kreivumo yra dantis, į kurią pusę jis yra pasislinkęs, kaip atrodo sąkandis. 1901 metais Angle atidarė pirmąją ortodontų mokyklą.
Dar keletas garsių pavardžių:
- 1864 metais Daktaras S. C. Barnum iš New York‘o sukūrė koferdamą, specialią apsauginę gumą, palengvinančią darbą ortodontams.
- Eugene Solomon Talbot‘as (1847 – 1924) pirmasis pradėjo naudoti rentgeno spindulius odontologijoje.
- Calvin S. Case buvo pirmasis, kuris pradėjo naudoti gumines gumytes kartu su breketais.
Vienas naujausių mūsų laikų išradimų, padariusių perversmą ortodontijoje, yra nematomi breketai. Šiuos išrado Zia Chishti. Šis prietaisas nuo įprastų kabių skiriasi tuo, kad yra nuimamas. Įprastas kabes kas tam tikrą laikotarpį reikia suveržti, o štai permatomos yra kelių dydžių. Dantų atstatymo procesas yra sumodeliuojamas kompiuteriu, taip sukuriamos kelios skirtingos kabės, kurios turi būti dėvimos tam tikrais periodais. Dėl esamos galimybės nuimti šiuos breketus galima geriau išvalyti dantis. 1997 metais Zia Chishti kartu su verslo partnere Kelsey Wirth įkūrė Align Technology įmonę. Po trijų metų tyrimų ir bandymų galiausiai pavykus sumažinti gamybos išlaidas, kabės buvo pristatytos visuomenei. 2000 metais po pristatymo produktas susilaukė didžiulio susidomėjimo ir sėkmės.
Dėl šių žmonių breketai dabar yra tokie kokie yra. Štai naujausi yra pagaminti iš specialaus metalo, kuris veikiamas šilumos gali pakreipti dantį taisyklinga linkme, be to, pacientams nereikia taip dažnai lankytis pas ortodontą, kadangi naujasis išradimas yra kur kas patvaresnis, nei ankščiau naudotasis. Šis buvo išrastas NASA laboratorijose. Visgi, be pirmųjų ortodontijos inovatorių nebūtų ir šių išradimų.