Keistas romantiškas savaitgalis praėjo Birštone, apartamentuose, pavadintuose „Sofijos rezidencija“. Įdomu, jog tai – ne tik rezidencija, ne tik viešbutis, bet ir keistos senovinės auros židinys. Vardas Sofijos tikriausiai pasirinktas dėl kilmingos praeities, na, o rezidencija iš tikro primena kažkokį kaukių balių. Tai įdomu buvo man su draugu, nes mėgstame senovinius dalykus.
Kambariai
Taigi, „Sofijos“ rezidencija ne tik iškilmingai vadinasi, bet ir žada iškilmingą pasibuvimą. Visų pirma, tai daug keistų, įstabių kambarių, kurių kiekvienas primena vis kitą kunigaikštį, valdovą ar pilies menę. Įdomu tai, kad rezidencija padalinta į kambarius ir apartamentus, iš tiesų pavadintus realiais kunigaikščių vardais. Tarkime, kunigaikščio Žygimanto Augusto, ar pan. kambarys. Be to, ir jų interjeras – ne kažkoks paprastas, o toks, kuris tikrai ir reiškia karaliaus buveinę. Žinoma, prabangą ir skonį kiekvienas suvokiame savaip. Tačiau čia Sofijos kambariai primena riterių laikus ir viduramžių estetiką. Viskas paklūsta senovinei magijai. Dideli baldakimai, sunkios užuolaidos, ryškūs kilimų ir antklodžių raštai.
Be tokio riteriško interjero, „Sofijos“ rezidencija dar siūlo ir pasinerti į kitokias pramogas: galima užsisakyti specialią programą su inscenizuotais šou elementais. Galima ir patiems persirengti senoviniais kostiumais ir nusifotografuoti autentiškoje aplinkoje. Mes šiomis pramogomis nesinaudojome, tačiau viduramžių entuziastams, noriai švenčiantiems „Hanza“ dienas Kaune, tokios linksmybės tikrai turėtų patikti.
Birštonas
Žinoma, kad „Sofijos“ rezidencija buvo pasirinkta ne dėl to, kad mes būtume tiesiog labai norėję patogiai išsimiegoti viešbutyje. Tikroji priežastis buvo to poilsio gamtos apsuptyje troškimas. Kažkas galbūt, kai to nori, važiuoja į kaimą, gulasi į šieno kupetą ar lipa į valtį žvejoti, o mums labiausiai tiko „Sofijos“ rezidencija, esanti visai tarp puikios gamtos.
Birštone išvaikščiojome parkus, pasileidome ir upės krantine, kuri yra aukšta, šalia jos įrengti puikūs dviračių takai. Čia vaikščioti labai sveika ir smagu. Žinoma, Birštonas nėra didelis miestas, taigi, tikėtis iš jo kažko, ko jame nėra, negalime. Tačiau juk ir bėgome į nedidelę poilsiavietę tam, kad atsipūstume nuo miesto ritmo. „Sofijos rezidencija“ savininkas turbūt tą puikiai supranta, dėl to ir įkūrė viešbutį tokioje vietoje, kur mažiau veiksmo. Miesto centre radome įdomią piceriją, kurioje tikrai labai skaniai pavalgėme. Nors apskritai kitomis dienomis mus labai lepino ir „Sofijos rezidencija“, restorano meniu.
Tulpės procedūros
Visos šios kelionės tikslas nebuvo tik „Sofijos“ rezidencija, Birstonas pats sau. Dar mes norėjome ir puikių procedūrų, kurias galima pasidaryti „Tulpės“ gydyklose, sanatorijoje. Pati „Sofijos“ rezidencija, poilsis dviems joje yra tikrai malonūs ir tarpusavyje derantys dalykai, tačiau vien tik būti restorane nepakanka. Dėl to keliavome ir į „Tulpę“, kuri bendradarbiauja su „Sofijos“ rezidencija. Adresas tiek rezidencijos, tiek gydyklos skiriasi labai nedideliu atstumu, taigi, nukakti iš vienos vietos į kitą ilgai netrunka. Juolab, kad ir pats miestelis nedidukas.
Kokias procedūras ten gavome? Masažai, masažai ir dar kartą – masažai. Tai tas malonumas, kurio nekeisčiau į nieką, o čia jis buvo atliekamas profesionaliai, ir skirtingomis technikomis. Gerai, kad buvo „Sofijos rezidencija“ akcija, tai ji mane atvedė į čia, į šią vietą. Jeigu nebūtų buvę, gal ir į tas gydyklas nebūčiau atvažiavusi. O dabar mano asmeniniai „Sofijos“ rezidencija atsiliepimai – kuo geriausi. Visiems, kas nori atsipūsti gamtoje, pasidaryti kelias gydomąsias ir atpalaiduojančias procedūras, išsivaduoti iš streso, pabūti autentiškoje viduramžių aplinkoje – „Sofijos“ rezidencija, kontaktai ir mano rekomendacijos jums.