Daugumoje vakarų didmiesčių jau senai tapo itin populiari paslauga – skrydžiai su sraigtasparniu virš miesto. Iš paukščio skrydžio apžvelgti miestą į kurį atvykote atostogauti yra tikrai puiki pramoga. Taip galima vos per keliolika minučių pamatyti visus svarbiausius traukos centrus ir maža to, kitu kampu nei daugelis turistų.
Dažniausiai pažintiniai skrydžiai sraigtasparniu trunka apie penklioliką minučių. Nors tai ir atrodo ne daug, bet atminkite, kad per tą laiką sraigtasparnis gali nuskristi keliasdešimt kilometrų atstumą. Per penkioliką minučių trunkanti skrydį virš Niujorko gali pamatyti visas šio miesto įžimybes. Populiariausiame vaizdo dalinimosi portale yra ne vienas video su Niujorko dangoraižiais, centriniu parku ir kitais traukos objektais. Apsilanke YouTube pažvelgti pro sraigtasparnio langą ir susipažinti su didžiuoju obuoliu, gali kiekvienas.
Šiuo metu pasimėgauti skrydžiu sraitasparniu galima ir keletoje Lietuvos miestų. Neseniai tokią paslaugą pradėjo teikti Klaipėdos verslinikai. Iš sraigtasparnio per keliolika minučiu apžiūrima ne tik Klaipėda, bet ir Palanga, dalis kuršių nerijos. Iki šiol norintys apžiūrėti uostamiestį iš oro tai irgi galėjo padaryti. Netoli Klaipėdos įsikūręs pramoginis oro uostas iš kurio vasaros sezono metu, kelis katus per dieną yra vygdomi pramoginiai, pažintiniai skrydžiai virš Klaipėdos. Įdomus faktas, kad pačioje Klaipėdos širdyje, prie Vakarų Lietuvos Pramonės ir Finansų korporacijos yra sraigtasparnio nusileidomo aišktelė. Tai žino ne visi klaipėdiečiai.
Ar tai saugu?
Kaip ir visos oro transporto priemonės, daliai žmonių jos sukelia baime. Vieni bijo skristi lėktuvu, kiti šokti su parašiutu, o treti tarakonų. Aviacijos specialistai ramina, kad oro transportas (tiek lėktuvai, tiek sraigtasparniai) yra vienas saugiausiu būdų keliauti. Sraigtasparniai dažnai naudojami ir karinėje pramonėje, nes užsitarnavo patikimos ir nepriekabios technikos vardą. Neapsieina be jų ir pakrančių apsaugos, gelbėjimo tarnybos.
Sraigtasparnyje paprastai telpa iki penkių žmonių. Didieji, krovininiai ar karių transportavimui skirti savyje talpina kur kas daugiau, bet pažintiniai skrydžiai paprastai yra organizuojamis su nedideliais, taupiais bei manevringais orlaiviais. Taigi skristi ir grožetis miesto panorama laisvai gali keturių asmenų šeima.
Keliautojai dažnai savo pomegį apibūdina kaip tam tikrą priklausomybę. Vieni žmonės save vadina adrenalino fanatikais, kiti prisiriša prie labiau žemiškų ydų, tokių kaip tabakas ar alkoholis. Kelionės jas megstančiams žmogui dažnai lygiai taip pat sukelia tikrą priklausomybę. Šiais laikais, kai keliauti galima lėktuvais, laivais, automobiliais ar traukiniais, tai daryti itin lengva. Todėl vis daugiau žmonių „suserga” kelionių karštlige.
Prie bendro kelionių populiarumo prisideda ir pasikeitusi politinė aplinka. Šiuo metu galima laisvai keliauti į beveik visas pasaulio šalis. Žinoma yra keletas uždarų valstybių ar tam tikrų administracinių vienetų, bet didžioji pasaulio dalis yra atvira ir mielai priima turistus. Šiuolaikiam žmgui nebereikai į naująjį pasaulį keliauti kelis mėnesius, su lėktuvu į Šiaurės Amerikos žemyna iš Europos galima nuskristi per mažiau nei aštuonias valandas.