Šiandieniniame pasaulyje ryšių sistemos atlieka labai svarbų vaidmenį. Be šių sistemų neįsivaizduojamas žmonių gyvenimas. Jeigu išnyktų ryšių sistemos, žlugtų pasaulio ekonomiką, nukentėtų praktiškai visi pasaulio žmonės. Taigi, kas yra tos ryšių sistemos?
Ryšių sistemos apima mums žinomas technologijas. Viena iš pagrindinių yra telekomunikacinės sistemos, tokios kaip 2G, 3G, 4G. Su šia ryšių sistemos rūšimi susiduriame kiekvieną dieną, mūsų mobilieji tinklai naudojasi šiomis technologijomis, todėl esame šių technologijų dalyviai. Visos šios bangos dar vadinamos radijo bangomis, t.y. siųstuvas, kuris siunčia bangas ir imtuvas, kuris priima tas bangas. Radijo bangos gali būti išskirtos į trumpąsias ir ilgąsias bangas, jos gali būti perduodamos mažais ir dideliais atstumais. Belaidis ryšys naudojamas ne tik telefoninių pokalbių perdavimui, tačiau naudojamas išmaniuosiuose namuose, garažų vartams. Ypač tokios sistemos reikalingos karinėje pramonėje, nes viskas valdoma ir perduodama būtent ryšių pagalba. Visos navigacijos veikia palydovinio ryšio pagalba. Medicinos įstaigos, matavimo prietaisai, orų stebėjimai taip pat priklausomi nuo ryšių sistemos. Kitas vienas svarbiausių ryšių dalis yra kompiuteriniai tinklai. Visi interneto vartotojai yra sujungti į globalų tinklą, per kurį galime keistis tarpusavyje informacija, bendrauti naudojantis kompiuteriu, dirbti darbą nesant įmonėje, t.y. nuotoliniu būdu. Be šios ryšių sistemos nebūtų šiandieninio verslo, mokslo ir kitų sričių, kuriose reikalingas informacijos perdavimas. Tinklai gali būti globalūs, žiniatinklio, lokalūs, intraneto ir ekstraneto. Ryšių sistemos taip pat naudojamos žiūrėti televizijai. Anksčiau buvo naudojama analoginė televizija, tačiau buvo pereita prie skaitmeninės televizijos, kurioje vaizdas ir garsas perduodamas skaitmeniniu būdu. Skaitmeninis signalas yra atsparesnis trukdžiams ir kitiems išoriniams faktoriams. Tačiau visų paslaugų aukšta kokybė priklauso nuo to kaip profesionaliai yra sumontuotos ir nuolatos prižiūrimos ryšio sistemos.
Ryšių sistemos mūsų gyvenimą pavertė paprastesniu ir technologiškai pažengusiu. Be interneto, televizijos, navigacijos, nebūtų pasaulyje tokios mokslo pažangos, kokią būtent šiandien turime. Su šiomis jau turimomis aukštosiomis technologijomis bus sukurtos dar labiau pažengusios technologijos, todėl mokslo pažanga niekad nesustos.