Būkite ekologiški – geresniu rytojumi reikia rūpintis jau šiandien

Rūpinimasis savo sveikata ir rūpinimasis švaresniu pasauliu gali būti įdomus ir smagus. Juk yra daugybė būdų, kuriais galite prisidėti prie švaresnės aplinkos ir tuo pačiu prie geresnio rytojaus. Taigi, pats laikas pradėti savo kasdieniame gyvenime taikyti ekologijos principus.

Maistas, kuri valgote, vanduo, kurį geriate, oras, kuriuo kvėpuojate – visa tai veikia Jūsų nuotaiką, net jei Jūs to sąmoningai nesuvokiate. Gamtos tarša veikia Jūsų ir Jūsų vaikų sveikatą.

Negalima laikytis nuošaliai – planeta juk nusipelno, kad ja būtų kuo geriau pasirūpinta. Pradėkite nuo smulkmenų, pavyzdžiui, užsukite čiaupą, kol valotės dantis, išjunkite šviesą, kai Jums jos nereikia, rūšiuokite atliekas ir t.t.

Pirmoji taisyklė: rūšiuokite atliekas!

Milžiniški atliekų kiekiai yra viena didžiausių šiandienos problemų. Ar žinote, kad kasmet atliekų kiekiai auga 1,7 – 2 procentais? O ar žinote, kad net 50 procentų atliekų gali būti perdirbtos? Jei kompostuotume organines atliekas, procentas būtų dar didesnis. Dabar beveik kiekvieno daugiabučio kieme stovi atskiri šiukšlių konteineriai plastikui, stiklui bei buitinėms atliekoms.

Keletas faktų, kodėl reikia taupyti elektros energiją bei rūšiuoti atliekas:

  • Jei paliekate įjungtą kopijavimo aparatą per naktį, jis sunaudoja tiek energijos, su kuria galėtumėte padaryti net 150 kopijų!
  • Skardinių perdirbimas sutaupo 95 procentus energijos, kuri reikalinga išgauti aliuminį iš rūdos. Amerika per vienerius metus šiuo būdu sutaupė tiek energijos, kad jos užtektų apšviesti Vilnių ir jo priemiesčius net 10 metų!

Antroji taisyklė: vanduo yra vertybė

Vanduo yra labai vertingas – visi mes šitai žinome, tačiau jo netaupome. Požeminiai vandenys yra užteršti toksinėmis medžiagomis, žinoma, neperžengiant leidžiamų ribų. Vandenyje yra ištirpusių įvairių cheminių medžiagų, pavyzdžiui pesticidų, herbicidų, nitratų (jie pateko tręšiant ir purškiant augalus), taip pat švino, mangano ir chloro.

Nepaisant to, daugumos daugiabučių vandentiekio vamzdžiai yra seni, pagaminti iš lydinių, kuriuose yra švino, o kai kurie vamzdžiai yra nesandarūs, tai kelia nekontroliuojamų infekcijų riziką. Be šių dalykų, vandenyje yra gausu kalkių nuosėdų, kurios kaupiasi organizme, sąnariuose, vidaus organuose ir kitur. Dėl šios priežasties namie yra būtinas kokybiškas vandens filtras, tai yra gera investicija į savo ir savo artimųjų sveikatą. Galima tik pasidžiaugti, kad šiais laikais įsigyti kokybišką vandens filtrą nėra jokių sunkumų.

Trečioji taisyklė: atsargiai elkitės su namų ūkyje naudojamais toksinais

Tik pagalvokite – namie naudojate galybę dezinfekavimo, skalbimo ir asmens higienos priemonių, su jomis kontaktuojate kiekvieną dieną ir net nesijaudinate, kokios tos medžiagos iš tiesų yra kenksmingos. Jums derėtų žinoti, kad 60 procentų chemikalų, kurie liečiasi su mūsų oda, patenka ir į kraujotakos sistemą bei vidaus organus. Turite suvokti, kad kvėpavimo sistema ir burna nėra vieninteliai keliai į mūsų organizmą.

Labai geras pakaitalas skalbimo milteliams yra muilo rutuliukai. Tai yra absoliučiai natūrali ir itin efektyvi priemonė. Muilo rutuliukai auga Himalajuos ant taip vadinamų muilo medžių ir jiems yra suteiktas ekologiškumą užtikrinantis sertifikatas. Tai tarsi skalbimo milteliai ir minkštiklis viename, todėl skalbiniai bus ne tik švarūs, bet ir minkšti bei purūs. Taip pat siūlytume išbandyti natūralias dantų pastas, nes įprastose yra dirbtinių medžiagų ir, ar galite įsivaizduoti, net cheminių saldiklių.

Ketvirtoji taisyklė: ekologinė produkcija harmonijoje su gamta

Sveiko ir natūralaus maisto, kuris yra būtinas gerai sveikatai, pasiūla ir paklausa auga kiekvienais metais. Tokia pasiūla suteikia ekologiniams produktams ir žemdirbystei didesnę svarbą, pabrėžiamas harmoningas žmogaus santykis su gamta ir saugomas žemės derlingumas naudojant organines trąšas.

Puikų ekologiškų produktų pasirinkimą galite rasti „Tatulos programos“ organizuojamuose renginiuose ir ekologiškuose ūkininkų turgeliuose.

Nerašyta taisyklė

Gerai žinoma, kad ne tik gamtai, bet ir savo šeimos biudžetui padėsite taupydami elektrą. Todėl pasirūpinkite, kad namuose naudojama buitinė technika būtų energiją taupanti, kokybiška ir neužimanti daug vietos virtuvėje.

Šaltinis: topshop.lt