Lietuvos darbo biržos duomenimis rugsėjo 1 d. Lietuvoje, darbo neturinčių žmonių registre buvo 223 tukstančiai bedarbių, arba 10,78 procentai šalies darbingo amžiaus gyventojų. Paskutinę rugpjūčio savaitę bedarbio statusas buvo suteiktas 2 tūkstančiams darbo beieškančių žmonių, iš kurių apie 30 procentų sudarė jauni žmonės iki 25 metų amžiaus.
Tarp naujų bedarbių daugiausia yra turinčių darbo patirties, bet nedirbusių iki dvejų metų – 55,4 procentai, ilgiau kaip dvejus metus nedirbo – 22 procentai bedarbių, iš viso niekur nedirbę sudaro – 15,5 procentų, likusieji – verslo liudijimų – 5,4 procentai ir įmonių savininkai – 1,7 procento.
Lietuvos darbo biržoje, darbdaviai rugpjūčio 26 – rugsėjo 1 dienomis registravo 3,9 tūkstančius laisvų darbo vietų. Į aktyvios darbo rinkos politikos priemones nusiųsta 1139 asmenys. Daugiausia bedarbių – 67,4 proc. pradėjo veiklą įsigiję verslo liudijimus, 15 proc. dirbs viešuosius darbus, 5,5 proc. mokysis profesijos, 3,6 proc. dalyvaus įgūdžių įgijimo rėmimo programoje, 8,1 proc. įdarbinta subsidijuojant ir 0,4 proc. – rotacijos būdu.
Nedarbo draudimo išmokos buvo mokamos 33,9 tūkst. (arba 14,8 proc.) registruotų bedarbių. Naujų paskirta 1221. Baigta mokėti 1,1 tūkst. bedarbių, iš jų – 14,2 proc. anksčiau laiko, jiems įsidarbinus.
Šiuo metu Lietuvoje daugiausia darbuotojų ieškoma paslaugų, pardavimų, transporto- logistikos ir satybos sektoriuose. Tai rodo, kad bendra ekonominė situacija Lietuvoje gerėja, nes transporto ir logistikos sektorius pats pirmas pranašas kad vyksta eksportas ir importas, o statybos sektorius buvo nusiritęs į patį dugną ir atsigavimas tame sektoriuje rodo bendrą atsigavimą.
Mažiausiai specialistų ieškoma viešūjų ryšių, žiniasklaidos, žemės ūkio, energetikos ir švietimo sektoriuose.
Autorius: Darbo rinka