Tiek C gates, tiek kiti interneto tiekėjai šiais laikais žmonėms suteikia unikalią terpę dokumentuoti savo gyvenimą, vesti dienoraštį virtualioje erdvėje. Kai vienos pokalbių laidos metu ne per seniausiai žurnalistas Gytis Zemkauskas paklausė populiaraus šou veido Algio Ramanausko, ar jis norėtų rašyti apie save biografiją, pokštininkas atsakė – kam to reikia, jeigu yra „feisbukas“. Anot žinomo veikėjo, socialinis tinklas ir yra mūsų šių laikų dienoraštis. Tad šiandien pakalbėkime apie tai, kaip Cgates internetas, kontaktai virtualioje erdvėje, suteikia mums progą rašyti ir saugoti skaitmeninį dienoraštį.
Tinklaraštis
Jeigu jūsų namuose yra įvestas C gates, tuomet jūs tikrai galite susikurti interneto tinklaraštį. Dažnai jie vadinami tiesiog „blogais“. Tikriausiai todėl, kad būtent angliškai ir vadinasi „blog“. Na o reiškinys pirmiausiai ir paplito būtent anglakalbėje interneto terpėje. Šiuo metu itin lengva susikurti tinklaraščius, vadinamuosius „blogus“, tokiose populiariose svetainėse, kaip „wordpress“ arba kartu su Google paskyra sinchronizuotu „blogspot“ saitu.
Žmonės kuria įvairius blogus. Vieni blogeriai ten rašo visai ne asmenišką, specifinę kažkokios krypties informaciją. Tarkime, C gates vartotojas, besidomintis knygomis, smulkiai aprašinėja, kokios knygos pastaruoju metu pasirodė, jas recenzuoja ir vertina. Tokį tinklaraštį pavadina, pavyzdžiui, „knygų graužikai“ ar pan., ir ten sulaukia tikslinės auditorijos dėmesio. Žinoma, jeigu rašo pakankamai įdomiai, o kažkam galbūt net naudingai.
Taigi, C gates (Vilnius kontaktai) gali suteikti galimybę pabūti tarsi žurnalistais, tarsi rašytojais. Šių metų fenomenas: geriausios knygos rinkimuose apdovanotas ir tinklaraščio autorius poetas Gasiliūnas. Tai rodo, jog elektroninė rašliava įgyja vis daugiau svarbaus statuso, įtvirtina jį aukščiausios kultūros kloduose. Mes nebegalime paneigti elektroninių tekstų svarbos ir įtakingumo. Jį pripažįsta net konservatyviausių pažiūrų rašytojai.
Kiek kitoks tinklaraštis yra itin populiarus paauglių, jaunų bręstančių asmenų tarpe. Paauglystė visiems yra svarbus laikotarpis, apsuptas kartais net neadekvačių emocijų. Taigi, norisi kažkur išsilieti. Jeigu anksčiau itin populiaru buvo rašyti paprastą popierinį dienoraštį tiesiai į sąsiuvinį, tai dabar tam vieta, pavyzdžiui, Cgates internetas – atsiliepimai apie visą gyvenimą jame sutelpa kuo puikiausiai. Bet kuriame tinklaraščių, vadinamųjų „blogų“ portale galima rasti daug tokių dienoraščių. Taigi, jeigu norite sugrįžti į paauglystę, prisiminti, kokie vargai kankino labiausiai, ir kaip jie skiriasi nuo dabartinių – tiesiog paskaitykite kokį nors viešą dienoraštį.
Socialinis tinklas
Ne visi vienodai naudojame socialinius tinklus, tačiau į juos įsipainiojame dažniau, nei registruojamės tinklaraščių svetainėse. Paprastai esame prisijungę bent prie vieno iš jų: Twitter, Facebook ar Google+. Visi jie yra skirtingi, tačiau turi ir nenuginčijamą vienodumą. Koks jis? Tai – galimybė viešinti savo mintis, bendrinti ir jomis dalintis. Tam, kad sparčiai veiktų socialiniai tinklai, tinka bet kuris, zebra, skynet, b4net ar cgates internetas. Kontaktai jūsų socialiniame tinkle ne visada bus nurodyti teisingai, kaip ir jūsų kitos gyvenimo aplinkybės – nes ne visada norisi viską tiksliai viešinti. Tačiau bent kažkokie gyvenimo aspektai visada bus paviešinti.
Galbūt jūs nuolat publikuosite nuotraukas, pažyminčias jūsų pamatytas vietas. O gal – savo kas rytą valgomo maisto portretus. Gal rašysite komentarus apie darbovietę, o gal apie aktualijas politikoje. Cgates internetas Vilniuje ar Kaune visa tai pavers vientisu jūsų dienoraščiu. Kartais žmonės neiškenčia dvigubo gyvenimo – virtualaus ir vadinamojo „realaus“, tada išsitrina savo paskyrą. Tačiau dažniausiai tai priverčia po kurio laiko nusivilti. Juk ištrynėte savo gyvenimo metraštį, dienoraštį. Mozaiką, kurioje susidėliodavo ir nuotraukos, ir komentarai, ir žmonių kitų pėdos.