Įvairenybės,  Laisvalaikis / Pomėgiai

Faktai apie kalendorius

Šiandienis žmogus neįsivaizduoja, kaip kitaip gali būti skaičiuojamas laikas. Esame pripratę prie jau daugelį metų egzistuojančio ir ne vienai kartai įprasto laiko skaičiavimo. Tiesa, taip buvo ne visada. Per visą žmonijos gyvavimo laikotarpį daug kartų buvo naudojamasi skirtingais laiko skaičiavimo būdais ir sistemomis.

Seniausiam žinomam kalendoriui yra daugiau nei 30 000 metų. Jis buvo atrastas Prancūzijoje. Archeologai mano, kad jis buvo sudarytas remiantis mėnulio fazėmis, jas atspindi 69 iš kaulų pagamintos plokštelės. Jos reiškia skirtingas mėnulio fazes.

Senovės egiptiečių naudojamas kalendorius, kaip ir šiandieninis turėjo 365 dienas. Egiptiečiai pradėjo skaičiuoti laiką nuo tada, kai Sirijus, ryškiausia Šuns žvaigždyno žvaigždė, atsidūrė vienoje linijoje su arčiausiai žemės esančia žvaigžde – Saule. Manoma, kad 4 241 metais prieš mūsų erą.

Prieš daugiau nei 2700 metų romėnų kalendorius turėjo 10 mėnesiu.

46 metai prieš mūsų erą turėjo 455 dienas. Tai įvyko dėl netikslumų tuometiniame Romos imperijos gyventojų naudojamame kalendoriuje.

1654 arkivyskupas Džeimsas Ušeris nustatė, kad pasaulis buvo sukurtas 4004 metais prieš mūsų erą spalio 21 dieną 9 valandą ryto. Šis žmogus ilgą laiką tyrinėjo Bibliją.

Manoma, kad Stounhedžas buvo neolito laikais gyvenusių žmonių sukurtas kalendorius. Šią versiją iškėlė archeologai, kurie pastebėjo, kad per vasaros lygiadienį saulės spinduliai krenta statmenu kampu į akmenų paviršių. Manoma, kad tai buvo nevienintelė šio statinio paskirtis. Archeologams nepavyksta išsiaiškinti, kaip tuo metu gyvenę žmonės be technikos sugebėjo tvarkingai pastatyti tokius didelius akmens luitus.

Sekmadienis tapo poilsio diena 321 metais, kai Romos imperatorius Konstantinas pastebėjo, kad ir pagonys, kurie garbino saulės dievus ir krikščionys laiko šią dieną ypatinga.

Gruodžio 25 diena iš tiesų nėra Jėzaus Kristaus gimtadienis. Tai trumpiausia metų diena, kurią nuo seno šventė daugelio pasaulio religijų atstovai. Krikščionybė tiesiog prisitaikė prie susiformavusių papročių.

Šiuo metu pasaulyje egzistuoja 33 skirtingi kalendoriai, kuriais skirtingose pasaulio vietose skaičiuojamas laikas.

Remiantis Amerikos žemyne gyvenusios Majų tautos kalendoriumi 2012 metų pabaigoje įvyks pasaulio pabaiga.

Majų kalendorius buvo tikslesnis nei šiandien daugelyje pasaulio vietų naudojamas Grigaliaus kalendorius. Per 10 000 metų šiandieniam kalendoriuje įvyksta trijų dienų paklaida, o majų tik dviejų.
kalendoriai