Įsivaizduokite: esate išvykęs svečioje šalyje ar vakarojate pas draugus. Tačiau žinote, kad tuo metu kaip tik transliuojama mėgstamiausia jūsų laida ar ilgai lauktas filmas. Ne bėda – pasiimate išmanųjį telefoną ir nurodote įrašyti norimą programą. Tai ne fantastinio filmo siužetas, o jau greitai ir Lietuvos gyventojų namus pasieksianti interaktyviosios televizijos realybė.
Pasak skaitmeninės televizijos paslaugą „Interaktyvioji GALA“ teikiančios bendrovės TEO Televizijos paslaugų skyriaus projektų vadovo Armanto Pranaičio, bendrovės specialistai jau dabar kuria taikomąsias programas, kurios leistų pačiam žiūrovui valdyti televizijos turinį, laidas žiūrėti norimu laiku, o jas įsirašyti būnant nors ir kitame pasaulio krašte.
Sparčiausiai vystosi
Ateities technologija tituluojama IPTV (internetu iki gyventojų namų atkeliaujanti televizija) dar neišnaudojo visų technologinių galimybių ir yra sparčiausiai pasaulyje besivystanti televizijos technologija. „IPTV yra skaitmeninės televizijos rinkos flagmanas. Jau dabar pastebima, kad visos kitos televizijų technologijos stengiasi pasivyti interaktyviosios televizijos siūlomas galimybes – vaizdo įrašymą, transliacijų kalbos pasirinkimą, naršymą internete, videonuomos paslaugą. Tačiau tai jos gali padaryti tik pasitelkdamos išmanesnius įrenginius – pati įprastos televizijos transliavimo forma to padaryti neleidžia. Tuo tarpu interneto technologijomis transliuojama televizija leidžia integruoti naujųjų technologijų padiktuotas funkcijas“, – pasakoja A. Pranaitis.
Ateitis – 4 ekranai
Interaktyviąją televiziją ateityje bus galima žiūrėti per 4 įrenginius: televizorių, kompiuterį, išmanųjį telefoną ir planšetinį kompiuterį. Jau šiandien šios technologijos yra išbandomos ir sėkmingai veikia. Taip pat tikimasi, kad trimatė (3D) televizija taps žiūrovams įprastu standartu, tačiau šios technologijos vystymasis ir ateitis priklausys nuo televizorių gamintojų ir turinio kūrėjų – IPTV jau dabar gali transliuoti didelės raiškos trimačius vaizdus. „Pagrindinė pasaulio televizijos teikėjų ir kartu TEO specialistų užduotis – didinti papildomų paslaugų paketą ir turinio valdymą priartinti prie individualių žiūrovo poreikių. Šiuo metu tobuliname kanalų pasirinkimo, laidų įrašų ir video nuomos paslaugas. Planuojame plėsti ir televizijoje pateikiamų informacinių šaltinių – naujienų portalų, tinklalapių – paletę. Interaktyvioji televizija nėra tik televizija, ji tampa turiningo laisvalaikio dalimi“, – sako TEO Televizijos paslaugų skyriaus projektų vadovas.
Kurs siužetus
A. Pranaičio teigimu, jau kuriami filmai, kurių siužetą ir scenarijaus vingius gali rinktis pats žiūrovas. Kada tokia naujovė taps pasiekiama gyventojams, atsakyti sunku. Tačiau įdomu būtų peržiūrėti filmą, kurio žanrą gali pasirinkti pagal savo nuotaiką – norėtum žiūrėti dramą, o gal šįvakar pasilepinkime trileriu? Mokslininkų teigimu, dauguma ateityje plėtojamų technologijų bus perteikiamos vaizdu. Pasirodo, vizuali informacija žmogui yra priimtinesnė.
TEO kūrinys
TEO siūloma skaitmeninė televizija „Interaktyvioji GALA“ ne tik garantuoja nepriekaištingą vaizdo ir garso kokybę, bet siūlo ir interaktyvių paslaugų. Norintiesiems žiūrėti naujų galimybių atveriančią televiziją reikia turėti televizorių, priedelį ir interneto ryšį. Visą reikiamą įrangą gali suteikti paslaugos teikėja bendrovė TEO. Televiziją „Interaktyvioji GALA“ renkasi ne tik naujomis technologijomis besidomintys ir nuolat naujovių ieškantys gyventojai – tai įdomu ir patrauklu vis didesniam vartotojų ratui, o tai rodo, jog naujovės prigyja – jomis naudotis ne tik įdomu, bet ir labai paprasta. Vartotojai įrašinėja laidas ar filmus naudodamiesi paslauga „Mano TV įrašai“, išsinuomoja filmus, naudojasi socialiniu tinklu „Facebook“, peržiūri tinklalapyje „Flickr“ esančias nuotraukas, televizoriaus ekrane perskaito naujienas, klausosi radijo, dainuoja karaokė, žaidžia žaidimus ar peržiūri orų prognozę. Dauguma šių paslaugų teikiamos nemokamai.
Šaltinis: spredas.lt