Interneto svetainės struktūra paieškos sistemų atžvilgiu (I-oji dalis)

Kas per procesas yra optimizavimas paieškos sistemoms nagrinėjau praeitame straipsnyje „Įdiekite mums SEO„. Šiandien peržvelgsiu vidinio interneto svetainės optimizavimo dalį, vadinamą svetainės struktūros sudarymu.Kaip minėjau ankstesniuose straipsniuose, svetainę sudarantys puslapiai turi būti orientuoti į atitinkamas raktines frazes. Taigi, dabar plačiau, kodėl gi taip turi būti.Visų pirmą prisiminkime Google paieškos pagrindinį tikslą – duoti vartotojui tai, ko jis ieško per trumpiausią laiką. Vis dar paplitusi nuomonė, kad svetainės optimizavimas paieškos sistemoms reiškia pritraukimą vartotojų per paieškos sistemą į pagrindinį – titulinį svetainės puslapį. Paaiškinsiu, kodėl tai yra klaidinga nuomonė. Imkime pavyzdį, Jūs nusprendėte nusipirkti elektroninių knygų skaitytuvą. Logiškai mąstant tokie skaitytuvai bus parduodami elektroninių prekių ar kompiuterių prekybos salonuose. Reiškia, jei norite įsigyti internetu, reikia ieškoti analogiškose el. parduotuvėse internete.Įveskime į Google.lt frazę „elektroninė knygų skaityklė“:

elektroninė knygų skaityklė

Pagrindinis domenas matomas skaitykle.lt. Šiuo atveju visas domenas kalba vien apie elektronines skaitykles, todėl pagal įvestą frazę gavome geriausią rezultatą pirmoje vietoje. Žiūrint į žemiau esančius rezultatus, matome, kad pateikiami rezultatų domenai nurodo į puslapius esantčius giliau domene, o ne tiesiogiai į patį domeną. Taip yra todėl, kad būtent konkrečiuose šių domenų puslapiuose yra minima ieškoma frazė. Beje, tarp pirmų rezultatų nemačiau nei vieno komercinio el. prekybos portalo. Kas keisčiausia, perėjus net kelis puslapius, radau tik daug straipsnių, kaip koks nors prekybos centras pradėjo prekiauti šiomis skaityklėmis, tačiau jokių tiesioginių nuorodų, kur galėčiau įsigyti nėra, išskyrus patį pirmą rezultatą.Paimkime labiau buitinį raktažodį „skalbimo masina“. Kaip matote iš žemiau pateiktų pavyzdžio, paieškos rezultatuose dominuoja komerciniai portalai ir pirmų trijų portalų nuorodos nurodo ne į domeną tiesiogiai, bet į kategoriją šiame portale. Taip yra dėl pagrindinės Google taisyklės – duoti vartotojui per trumpiausią laiką priėjimą prie reikiamos informacijos.

skalbimo masinos

Kaip matome pagal pavyzdį, svetainės puslapių struktūra ir jos orientavimas į reikiamas raktines frazes yra gan svarbi optimizavimo proceso dalis. O kas kitas, jei ne Jūs pats nurodysite, kaip Google paieškos robotams reiktų „suvokti“ Jūsų svetainės struktūrą? Jei Jūs nenurodysite – Google imsis struktūrizuoti svetainę ir skirstyti koks puslapis kokiai raktinei frazei yra orientuotas savo nuožiūra. Dažnai Google yra teisus, tačiau, kam apsunkinti šį procesą, jei Jūs patys galite nurodyti tinkamą struktūrą, kurią Google suvoks tik taip, kaip Jums reikia.h2>Raktažodžių pasirinkimas

Iš čia kyla kitas klausimas: „O iš kur žinoti, kaip reikia“? Atsakymą pateikia Google raktažodžių statistika, kuri prieinama Google AdWords Keywords Tools pagalba. Įrankį galite pasiekti šiuo adresu: http://kw.seotyrimai.ltŽemiau pateiktame vaizde parodyta, kaip yra užpildomi laukai ir pateiktas pavyzdys leis paaiškinti vieną smulkmeną, kuri gali būti lemtinga, nustatant tinkamus raktažodžius optimizavimui.keywords toolPeržiūrint raktažodžių statistiką būtina pasirinkti šalį ir kalbą, pagal kurią norite gauti statistiką. Pateiktuose rezultatuose matote „Global Monthly Searches“ ir „Local Monthly Searches“ skiltis. Skaičiai jose sutampa, jei raktažodis lokaliai t.y. Lietuvoje yra naudojamas tiek pat kartų, kiek globaliai t.y. kitose šalyse. Rodomas skaičius tai yra paskutinių 12 mėnesių vidurkis.Kairiajame šone matote skiltį „Match types“. Būtina atkreipti dėmesį, kad realų konkrečios frazės paieškų skaičiaus vidurkį pamatysite tik pažymėję varnelę ties pasirinkimu „[Exact]“. Rezultatuose matote tą pačią raktinę frazę be laužtinių skliaustų t.y. „Broad“ rezultatą ir apačioje su laužtiniais skliaustais t.y. „[Exact]“ rezultatą. Skirtumas yra milžiniškas. „Broad“ statistikos tipas parodo, kiek toks žodžių junginys ar susijusios raktinės frazės buvo ieškomos vidutiniškai per mėnesį. Geriausiai skirtumą tarp Broad ir Exact paieškos tipų parodo šis paveiksliukas:broad exact paieskosOriginalų paveiksliuką rasite čia: http://www.jasoncoles.com/wp-content/uploads/2011/07/Exact_Match_Broad_Match_for_Blog1.jpgDabar nesigilinant į tolimesnius raktažodžių tyrimo metodus, svarbu žinoti, kokiomis tiksliomis raktinėmis frazėmis vartotojai dažniausiai ieško paslaugų ar prekių. Žinant populiariausias frazes – jas reikia integruoti į svetainės struktūrą.Apie svetainės struktūros sudarymą, straipsnio tęsinys pasirodys ateinantį antradienį (2011-09-06).Martynas Jokubauskaswww.SEOtyrimai.lt – Jūsų partneris interneto lyderystės kelyje.Norite pirmieji būti informuoti apie pasirodančiu naujus straipsnius – registruokitės SEOtyrimai.lt naujienlaiškiui.