Ką daryti, kad būtum turtingas?

1% turtingiausių pasaulio žmonių valdo 40% viso pasaulio turto. Iš pirmo žvilgsnio, tai neįtikėtina neteisybė laikais, kai trečdalyje Afrikos žemyno valstybių siaučia badas, o Kinijoje fabrikų darbininkai uždirba po kiek daugiau 2 Amerikos dolerius per dieną. Vis dėlto ir žmonės, kurie gali save vadinti vienu procentu turtingiausiųjų negavo visko už ačiū. Jie įdėjo daug darbo.

Tiesa, jie dirbo ne fizinius ir ne rutininius darbus. Svarbiausia buvo pasirinkti tinkamą sritį ir veiklą joje.

Šiandien daug Forbes 500 kompanijų yra susijusios su informacinėmis technologijomis. Šis amžius neveltui vadinamas informacijos amžiumi. Būtent informacinės technologijos buvo ir yra sritis, kuri leidžia susikrauti didžiausią kapitalą.

Finansinės paslaugos. Žmonės, kurie geriausiai supranta, iš kur ir kaip atsiranda pinigai, jų visada turi. Nuo senovės pinigų skolintojai ir bankininkai patys pinigų nestokodavo. Duodama paskolas pati finansines paslaugas teikianti įmonė gerai uždirba. Net prieš kelis metus nuaidėję bankų griūčių atvejai Jungtinėse Amerikos Valstijose parodė, kad bankininkai neliko basi. Labiau nukentėjo bankų indėlininkai.

Net finansinė krizė nesumažino šios sektoriaus pajamų. Lietuvoje atsirado net naujos paslaugos. Vienos jų – greitos paskolos. Jų esmė – suteikti pinigus trumpam laikotarpiui. Didžiausias minusas – laiku negrąžinus paskolos gresia labai didelės palūkanos. Vartojamoji paskola greitųjų kreditų įmonei visada turi būti grąžinta laiku.

Trečioji pastaraisiais dešimtmečiais daug pelno leidusi susikrauti verslo sritis – telekomunikacijos. Šiuo metu turtingiausias pasaulio žmogus Carlos Slim yra žinomas dėl daugiamilijoninio telekomunikacijų verslo Meksikoje. Daugelį žmonių stebina, kad šioje, aukštu gyvenimo lygiu nepasižyminčioje, šalyje gyvena ir verslą sukūrė jau treti metai iš eilės turtingiausias pasaulyje žmogus.

Daug šiandien nepritekliumi nesiskundžiančių verslininkų pradėjo nuo nekilnojamo turto prekybos. Daugelį metų nekilnojamas turtas ir automobilių prekyba buvo tarp pelningiausių sričių. Vienas iš populiariausių Jungtinėse Amerikos valstijose realybės šou – „Mokinys“ yra vedamas nekilnojamo turto magnato Donaldo Trumpo. Šis žmogus savo kapitalą susikrovė dirbdamas savo tėvo, o vėliau savo nekilnojamo turto kompanijoje ir drąsiai rizikuodamas. Jo drąsa, asmeninės savybės ir garbės troškimas galiausiai nuvedė iki televizijos.

Žinoma, bet kokio verslo pradėjimas yra didelė rizika. Tam pasiryžti reikia asmeninių savybių, kurios buvo duotos ne kiekvienam. Tarp statistiškai geriausiai gyvenančių žmonių yra ir daug savo profesijų profesionalų.

Taigi, gydytojai kartu su informacinių sistemų inžinieriais yra profesijos, kurios garantuoja geriausia finansinę ateitį.

Įvairių sričių gydytojai yra ta profesija, kurios poreikis niekada neišnyks. Pasaulyje net šiais laikais jaučiamas profesionalių gydytojų trūkumas. Apie trečiojo pasaulio arba besivystančias šalis net nėra, ką kalbėti. Tiesa, galime pasidžiaugti, kad Lietuva šiame kontekste yra labai geroje pozicijoje. Socialistinė sistema paliko išplėtota medicinos paslaugų infrastruktūrą ir žmones. Geidžiamiausi – chirurgai.

Įvairūs informacinių technologių specialistai reikalingi dėl jų sukuriamos pridėtinės vertės. Informacinės sistemos kompanijoms padeda sutaupyti kaštų, automatizuoti procesus ar pirkti paslaugas, iš įmonių, kurios įsikūrusios šalyse su pigesne darbo jėga. Daugybė Jungtinių Amerikos Valstijų ir Jungtinės Karalystės bei kitų angliškai kalbančių šalių įmonių perkėlė savo klientų aptarnavimo ar kitus departamentus į Indiją. Indijoje darbo jėga daug pigesnė, žmonės puikiai kalba angliškai ir turi gerą išsilavinimą. Daugybė didžiųjų išsivysčiusių šalių gyventojų kasdien bendrauja su indais ir to net nežino. Aptarnavimo sferoje dirbantys indai angliškai kalba praktiškai be akcento.

Taigi, informacinės technologijos, greitos paskolos, telekomunikacijos ir nekilnojamas turtas yra geros sritys, jei nori pradėti savo verslą. Tuo tarpu, jei gyvenime tavo siekis yra tapti profesionalu – būk gydytojas arba IT sistemų inžinierius.