Ką verta žinoti apie lėktuvo bilietus, bei skrydžių klasifikaciją?

Yra daugybė dalykų, į kuriuos atsižvelgiama perkant lėktuvų bilietus: bilietų kaina, klasė, patogesnis oro uostas ar greitesnis, mažiau persėdimų turintis skrydis. Tačiau vienas dalykas dažniausiai lieka užmirštas – tai maitinimas skrydžio metu.

Skrendant nedideliais atstumais, kuomet skrydis tetrunku 2 – 3 valandas, tai nėra labai svarbu, tačiau kuomet tenka skristi į kitus žemynus ir kelionė užtrunku visą dieną ar net ilgiau – maitinimas turėtų būti gana svarbus kriterijus, ypač, jei bilietų kaina tesiskiria keliomis dešimtimis litų.

Įprastai į lėktuvų bilietų kainas jau būna įskaičiuotas maitinimas, tačiau stipriai išpopuliarėjusiuose pigiuose skrydžiuose tiek maistas, tiek gėrimai yra papildomai apmokestinti.

iš viršaus

Bilietų pirkimo metu ar atliekant registraciją leidžiama pasirinkti norimus patiekalus ar užkandžius, gėrimus. Trumpesniuose skrydžiuose dažniausiai vaišinama užkandžiais, salotomis, ilgesniuose ruošiamas ir karštas patiekalas. Iš gėrimų siūloma pasivaišinti nuo mineralinio vandens iki vaisvandenių ar sulčių, suaugusiesiems būna siūlomas vynas ar alus.

Reiktų pabrėžti, jog kiekviena skrydžių bendrovė ruošdama maistą vadovaujasi savo politika ir, norėdama prisivilioti klientų, stengiasi patiekti kuo aukštesnės kokybės maistą, tačiau dėl aukštų kuro kainų ir keleivių poreikio, kad lėktuvo bilietai kainuotų kuo mažiau, nereta bendrovė taupydama lėšas į maisto kokybė žiūri atmestinai ir renkasi pigesnius produktus.

Taip pat maistas ir jo pateikiamas skiriasi skirtingose klasėse keliaujantiems keleiviams. Jei įprastai ekonominės klasės keleiviai valgo iš vienkartinių indų, verslo klasės keleiviams pateikiamas maistas aukštos kokybės, pavyzdžiui, porcelianiniuose, induose, papuošiant staltiesėmis ar servetėlėmis. Taip pat skiriasi ir patiekalai bei pateikiami gėrimai, jų įvairovė.

Jei maisto kaina nėra įskaičiuota į lėktuvo bilieto kainą pasidomėkite, kiek gali kainuoti maistas ir gėrimai lėktuve. Nenustebkite, jog maisto produktų kainos lėktuve ir parduotuvėse ant žemės skiriasi iki 10 kartų. Pavyzdžiui, pusės litro mineralinio vandens buteliukas lėktuve gali kainuoti 7 – 10 litų, o sumuštinis apie 15 – 20 litų.

Perkant lėktuvų bilietus vertėtų pardavėjo paklausti apie maitinimo sąlygas skrydžio metu, kad skrendant nekiltų nesusipratimų ir papildomų išlaidų.