Kaip į savo įmonę pritraukti vertingų specialistų
Verslas / Ekonomika

Kaip į jauną įmonę pritraukti vertingų darbuotojų: keletas praktinių patarimų

Šiame straipsnyje pakalbėsime apie problemą, su kuria anksčiau ar vėliau susiduria kiekvienas jaunas verslas, būtent: Kaip į savo įmonę pritraukti vertingų specialistų? Straipsnis bus ypač naudingas pradedantiesiems verslininkams ir mažoms įmonėms, nes jiems sunkiausia konkuruoti su dideliu verslu dėl vertingo personalo. Taigi, pradėkime!

Jūsų komanda

Kaip sakoma, laivo širdis yra jo įgula. Jei lyginsime bet kurią įmonę su laivu, tai ir šis teiginys bus teisingas: nesvarbu, kokio dydžio laivas, viską nusprendžia komanda. Tik čia sunku gauti vertingiausią personalą mažam laivui.

Pagrindinė priežastis aiški: visi vertingi darbuotojai nori didesnių laivų, tų, kurie ilgai ir užtikrintai plaukia neramiuose verslo vandenyse. Tačiau tai nereiškia, kad smulkus verslas neturi ko prieštarauti didesniems konkurentams.

Specialistų kvalifikacija bei jos tobulinimas

Pirma, dinamiškai besivystančioje jaunoje įmonėje patogumo dėlei tokį startuolį pavadinsime (tegul verslo teorijos apologetai man atleidžia), specialistui lengviau save įrodyti. Jei tokiame startuolyje plėtros vektoriai bus nustatyti teisingai, vidiniai procesai vyks dinamiškai, specialistai turės puikią galimybę augti kartu su įmone.

Antra, kvalifikuoti specialistai mažos įmonės mastu, kaip taisyklė, yra vertinami labiau ir jie tai supranta. Įsivaizduokite, kas nutiktų, jei trys kvalifikuoti programuotojai paliktų T-Systems. Žinoma, tai bus nuostolis įmonei, tačiau jie greitai suras pakaitalą. O kas nutiks, jei trys tie patys specialistai paliks jauną IT startuolį? Ar bent vienas? Žala bus žymiai didesnė, o tai turės įtakos visos komandos moralei.

Trečia, darbas nedidelėje jaukioje kompanijoje daugeliui yra kur kas patrauklesnis. Nenuvertinkite šio veiksnio. Daugelis gerų talentų rinksis mažesnę, patogesnę darbo aplinką, nenorės pasiklysti didžiulėje verslo mašinoje.. Sąrašą būtų galima tęsti ir tęsti, bet aš manau, kad esmė aiški: mažos įmonės turi daug konkuruoti su didelėmis įmonėmis. už talentą.

Tai kaip visgi sėkmingiau nei kitos įmonės pritraukti vertingų darbuotojų? Nuspręskime, į ką įmonės turėtų atkreipti dėmesį, o ko tikrai nereikėtų:

Draugų ir pažįstamų samdymas

Darbuotojų įdarbinimas pagal darbuotojų rekomendacijas. Taip, tai vienas iš labiausiai paplitusių įdarbinimo būdų. Išmeskime šio metodo paplitimą valstybės institucijose – tegul tuo užsiima prokuratūra.

Mes kalbame apie verslą. Apsvarstyti visus privalumus ir trūkumus verta atskiro straipsnių serijos, todėl čia tik trumpai. Viena vertus, šis būdas turi išskirtinių privalumų: nėra paieškos kaštų, o rėmeliai ne visai „iš gatvės“, nes yra rekomenduojami (bet dar nepasitvirtino). Kita vertus – ir tai labai svarbu! Įmonė apsiriboja siauru specialistų ratu.

Samdydami rekomendacijas jūs savo noru pasitraukiate iš lenktynių dėl geriausio, ir tai yra svarbiausia suprasti. Komandos diversifikavimas yra vienas pagrindinių jos efektyvumo ir sėkmingo tobulėjimo paskatų. Nereikėtų pasikliauti šiuo specialistų pritraukimo būdu, geriau jį naudoti minimaliai, kaip atsarginį variantą.

Įmonės profilis darbo portaluose

Svarbiausias momentas, kuriam, deja, mažos įmonės ir startuoliai neskiria pakankamai dėmesio. Tuo tarpu ši sekcija atlieka pagrindinį vaidmenį nustatant būsimą specialisto darbo vietą. Nesigilindami į prekės ženklo kūrimo detales, štai ką matome daugumoje įmonių profilyje:

  • įmonė veikia nuo 2xxx
  • jie yra lyderiai (taip) savo segmente (dažnai šis segmentas pareiškėjui nieko nesako)
  • yra sausas įmonės veiklos sričių sąrašas, atskirtas kableliais …

… Štai ir viskas! Toks profilis nesuteikia jokios papildomos informacijos, kuri padėtų specialistui pasirinkti. Įsivaizduokite tokią situaciją: jums atneša specialisto gyvenimo aprašymą, kuriame nurodomas jo vardas, gimimo data ir profesijų sąrašas.

Ar pakviesi jį į pokalbį? Įmonės profilio atveju situacija panaši. Tarp profilių labai paplitęs paprastas kableliais atskirtas įmonės veiklos surašymas, o kai kurie profiliai yra visiškai tušti! Palikdama anketą neinformatyvų, įmonė pažymi savo nepatrauklumą pareiškėjui, net jei iš tikrųjų taip nėra. Reikėtų manyti, kad įmonės profilis yra jos vizitinė kortelė.

Štai keletas pagrindinių rekomendacijų kuriant profilį

Aiškiai susisteminkite profilio turinį, kad jo loginė linija būtų aiški, neapsiribokite sausais faktais ir skaičiais, rašykite išsamiai, bet tuo pačiu ir glaustai.

Dirbkite su turiniu: papasakokite apie misiją, įmonės idėją, darbuotojų gyvenimą, naujoves, kurios išskiria jūsų startuolį. Atskirai verta pakalbėti apie darbo jums naudą!

Net jei įmonė tikrai yra segmento lyderė, nerašykite apie tai tiesiogiai, verčiau įrodymus pateikite abstrakčių forma – tai bus informatyvu ir teigiamai paveiks pretendento įspūdį.

Improvizuokite, stenkitės peržengti standartinį šabloną, rašykite paprasta ir suprantama kalba, kur tinkama, naudokite humorą.

Html kodo naudojimas įmonės profilio formoje

Kai kurie darbo portalai palaiko html įmonės aprašymo formose. Html kodo naudojimas įmonės profilio formoje turi didelį pranašumą. Tai gali būti sudėtinga, jei nesate susipažinę su kalba, tačiau yra paprasta išeitis – galite naudotis trečiųjų šalių vaizdinio html redagavimo paslaugomis. Daugelis jų yra nemokami.

Gražaus firminio dizaino aprašymo puslapis išskirs jus iš konkurentų ir leis geriau struktūrizuoti medžiagą.

Be logotipo naudokite grafinę medžiagą. Vaizdai padės profilio lankytojams iš arčiau pažvelgti į įmonės gyvenimą. Pagalvokite, ką norėtumėte parodyti kandidatams. Modernus biuras? nauja įranga? Renginiai?

Ryškios akimirkos iš įmonės gyvenimo? Nuotraukos yra efektyvesnės nei tekstas, ir jei darbo portalas palaiko vaizdų skelbimą, turėtumėte tuo pasinaudoti.

Šaltinis: contourenterprise.lt