Kas nespaudžia nosies ir gerina regėjimą?

Greitas gyvenimo tempas, nuolatinis darbas kompiuteriu, vakarai prie televizoriaus ir netinkama mityba dažnai lemia tai, jog neįžiūrime atvažiuojančio autobuso numerio ar neatpažįstame kitapus gatvės einančio draugo. Silpnas regėjimas yra dažna šių dienų problema. Regėjimui atstatyti turime kelis variantus: akiniai, kontaktiniai lęšiai ir regėjimo korekcijos operacija. Dažniausiai renkamasi iš pirmųjų – akinių ir kontaktinių lęšių.

Kas yra akiniai – visi žinome, visi matę ir laikę rankose ar buvome užsidėję ant nosies. Tačiau kontaktiniai lęšiai daugeliui dar yra naujiena. Nors iš tikro kontaktinių lęšiai gimė dar 1508m Leonardo da Vinci galvoje. Šiuolaikiniai kontaktiniai lęšiai yra daug tobulesni ir šiuolaikiškesni, nei tie kuriuos bandė nešioti mūsų tėvai ar seneliai. Šiandien kontaktinių lęšių nešiotojams puikus metas, nes yra didelė kontaktinių lęšių pasiūla ir kiekvienas gali mėgautis jų teikiamu privalumu – geru regėjimu. Laidūs orui bei patogūs kontaktiniai lęšiai pakeitė milijonų žmonių, turinčių regos sutrikimų, gyvenimą.

Kontaktiniai lęšiai turi daugybę privalumų lyginant su akiniais:

  • lęšiai priešingai nei akiniai žiemos metu nerasoja įėjus į šiltą patalpą,
  • kontaktiniai lęšiai nekrenta sportuojant,
  • su lęšiais visuomet atrodote natūraliai – kontaktiniai lęšiai nekeičia veido išraiškos, neuždengia veido, kaip akinių rėmeliai,
  • jie nežnybia nosies ir nuo jos neslysta, nesiliečia prie ausų kaip akiniai.

Yra susidaręs mitas, jog nuo kontaktinių lęšių rausta akys, atsiranda infekcijos. Tai netiesa. Akys rausta dėl netinkamos higienos. Lęšius reikia prižiūrėti, valyti specialiomis priemonėmis, neliesti nešvariomis rankomis. Kontaktinius lęšius turite gerai prižiūrėti ir laikytis akių priežiūros specialisto duotų nurodymų, kad kontaktiniai lęšiai tarnautų kuo geriau. Jei laikotės nurodymų – lęšiai niekuomet nesukels infekcijos.

Išbandykite ir suprasite jog kontaktiniai lęšiai sutverti aktyviam šiuolaikiniam žmogui.

Parengė Tavolesiai.lt