Septynių valandų miego nepakanka!
Šiuolaikinis gyvenimo būdas verčia mus nuolat skubėti, todėl vis mažiau laiko skiriame poilsiui. Dirbame vis daugiau, be to, laisvalaikį leidžiame prie televizoriaus ar kompiuterio ekrano. Tačiau miegoti privalome. Kiek ilgai? Štai visi tikslūs duomenys.
Dauguma žmonių miega nepakankamai
Medicininiais tyrimais įrodyta, kad beveik pusė žmonijos darbo savaitės metu miega mažiau nei 7 valandas per parą, miegoti eina po vidurnakčio, nors žino, kad užmigti prieš vidurnaktį yra sveikiau. Kiekvienam žmogui miego poreikį asmeniškai diktuoja genai, akivaizdu, jog nuolat veikiamas streso ir užimtas įvairiausiais fiziniais bei protiniais darbais šiuolaikinis žmogus per septynias valandas nepailsi.
Miego trūkumo pasekmės
Miego trūkumas sukelia padidėjusį kraujospūdį, o tai neigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemos darbą. Be to, padidėja rizika nutukti, nes sutrikus miegui, sutrinka ir leptino, atsakingo už sotumo jausmą, bei grelino, atsakingo už alkio pojūtį, gamyba.
Miego trūkumas taip pat matomas insulino lygio pokyčiuose, dėl šios priežasties padidėja tikimybė išsivystyti antrojo tipo diabetui. Neišsimiegojusiam žmogui sunkiai sekasi dirbi, jis negali sukaupti dėmesio, tampa užmaršus ir dirglus.
Keiskite gyvenimo būdą
Ką darytumėte, jeigu suvoktumėte, kad miegate nepakankamai? Jums derėtų suprasti, kad negalite kaupti miego atsargų. Turite suderinti savo dienotvarkę taip, kad liktų pakankamai laiko miegui. Jeigu kartais tenka ilgiau padirbėti ir dėl to neišsimiegate, miego trūkumą atstatysite per kelias kitas dienas laiku nuėję miegoti. Tačiau nepaverskite to rutina.
Klystate, jei manote, kad ilgiau pamiegoję savaitgalį kompensuosite miego trūkumą darbo dienomis. Privalote kiekvieną vakarą gultis, o ryte keltis tuo pačiu metu. Jeigu Jus pradėjo kamuoti chroniška nemiga, turėtumėte ryžtis rimtesniems pokyčiams savo gyvenime.
Taip pat svarbu pasirūpinti patalpa kurioje miegate. Norint gerai pailsėti miegas turi būti kokybiškas. Labai svarbu kokie yra Jūsų čiužiniai, ar jums patogu ant jų miegoti. Taip pat pasirūpinkite šviesos ir garso izoliacija. Gatvės šviestuvai ar prava-iuojantys automobiliai gali neleisti jums užmigti.
Kokios yra miego normos įvairaus amžiaus žmonių grupėms?
Ką tik gimusiems kūdikiams
Apytiksliai 16 valandų miego.
6 – 36 mėnesių vaikams
10 – 14 valandų, tiek laiko gaunasi sudėjus popiečio miegą ir miegą naktį.
Vyresniems vaikams
3 – 6 metų vaikams reikia 10 – 12 miego valandų.
6 – 9 metų vaikams reikia apytiksliai 10 valandų miego.
9 – 12 metų vaikams reikia apytiksliai 9 valandų miego.
Paaugliams
Apytiksliai 9 valandų miego.
Paauglius nuolat kamuoja miego trūkumas. Taip yra ne dėl įtempto dienos grafiko, bet dėl nesuderinto biologinio laikrodžio – paaugliams didžiulis iššūkis yra anksti keltis į mokyklą.
Suaugusiems
7 – 8 valandų miego.
Senjorams
7 – 8 valandų miego.
Dažniausiai vyresnio amžiaus žmonės mažiau miega naktį, o miego trūkumą kompensuoja pasnausdami dieną.
Nėščiosioms
Nėščios moterys dažnai pavargsta, todėl naktį joms reikia daugiau miego. Arba bent jau pasnausti dienos metu.
Šaltinis: www.dormeo.lt