Kreditai internetu ir atsigaunanti Lietuvos ekonomika: subjektyvi nuomonė

kreditai internetu
kreditai internetu

Pastaruoju metu visa žiniasklaida nuolat trimituoja apie tai, kad Lietuvos ekonomika tiesiog kosminiais greičiais auga, atsigauna ir konkuruoja su kitomis Europos valstybėmis. Šį kartą mūsų apžvalgininkas Tomas norėtų iškelti klausimą, ar kreditai internetu kaip tik nėra tas greito augimo variklis. Taigi, perduodame tribūną Tomui ir leidžiame jam kalbėti šiais klausimais.

Kodėl, tavo nuomone, dabar taip kyla ekonomika?

Reikėtų, visų pirma, skirti sąvokas, ir sakyti, kad apskritai gerėja pragyvenimo lygis, sunku sakyti. Bent jau aš subjektyviai matyčiau situaciją realiai visai kitaip ir sakyčiau, kad jai įtaką didelę padarė ir kreditai internetu. Bet, jeigu pradėtume ne nuo jų, tai pastebėčiau, kaip tie rodikliai dažnai apskaičiuojami pagal tai, kad žmonės daugiau visko perka. Tarkime, kažkas perka daugiau geresnio maisto, kažkas perka daiktus, rūbus, automobilius, laisvalaikio prekes. Ar galima visa tai suvesti į tokį faktorių, kaip kreditai internetu? Tikriausiai, kad ne. Tačiau gal galima į tai pažiūrėti iš kiek kitos pusės. Taip, Lietuvoje tikrai auga kažkokios verslo galimybės, jaunimas itin daug imasi iniciatyvos. Protingi, išsilavinę žmonės nori čia pasilikti ir skatinti verslumą, kažką kurti. Išvyksta, emigruoja dažniau ta vadinamoji pigesnė darbo jėga. Na, o kreditai internetu be palukanu dar labiau padidina tų gerųjų rodiklių kilimą.

Kodėl? Kaip kreditai internetu visa para keičia tą rinką?

Na, tiesiog yra tokie nerašyti rinkose dėsniai, kad, kuo žmonės turtingesni, tuo jie daugiau perka, taip padaro kažkam pelną. Taigi, pagal tai irgi skaičiuojasi visas tas pragyvenimo lygis. Galima sakyti, kad dalis tų gerųjų rodiklių yra susijusi su tuo, kad taip populiaru dabar pasidarę kreditai internetu ilgalaikiai.

Ar tai turėtų reikšti, kad vėliau tos paskolos per interneta kaip tik visus nuves į duobę, nes yra laikas valgyti, yra laikas ir indus plauti?

Ne, nepasakyčiau. Visų pirma, paskolos internetu dirbantiems uzsienyje nebus didelė našta, nes jie gana greitai kažkur svetur uždirbs ir viską grąžins. Taip pat yra dar ir kita medalio pusė. Tai gali būti kreditai internetu be palukanu, kurie padėjo žmonėms baigti mokslus ir tinkamai pasiruošti savarankiškam gyvenimui. Arba, padėjo išgyventi bedarbystės mėnesius, kur buvo surastas iš tiesų malonus, mėgstamas darbas. Tai irgi nemažai reiškia. Žmonės nori turėti geresnį gyvenimą, todėl paskolos internetu be palukanu kartais gali būti tiesiog kaip netiesioginė investicija. Taigi, galima spėti, kad nebūtinai bus ta vadinamoji duobė, kai reikia viską grąžinti. Galbūt tai iš tiesų tėra ta finansinė pagalvė, nuo kurios, reikalui esant, galima šauniai atsispirti.

O kaipgi tie, kurie nepajėgs grąžinti?

Na, grąžinimas niekada nėra maloniausia dalis, nesvarbu, ar tai būtų paskolos internetu „Vivus“, ar „Sms Credit“, ar kažkokios kitokios. Kiekvieną kartą susidūrimas su tokia paskola reiškia ir grąžinimą. Visada yra ir tokių, kurie vėliau negali grąžinti, tačiau tas procentas yra kuo mažesnis. Kreditoriai siekia, kad kreditai internetu ilgesniam laikui būtų suteikiami tik tiems žmonėms, kurie iš tiesų vėliau išgalės lengvai grąžinti pasiskolintus pinigus. Tai yra, tikrinama asmeninė informacija, siekiama išsiaiškinti, kokios yra oficialios žmogaus pajamos. Taip pat norima apsisaugoti ir nuo galimo nemokumo tiesiog remiantis oficialia žmogaus istorija. Dėl to tikrinama, ar apskritai nėra likę kažkur kažkokių kitokių skolų, ir panašiai.