Natūralūs dantų balinimo būdai

Dantų balinimas kapomis, estetinis plombavimas ar kiti pažangūs dantų dailinimo būdai šiuo metu yra labai populiarūs. Televizijoje, žurnaluose į, Jus, žvelgia žvaigždės su spindinčiomis šypsenomis, dėl šių suformuoto įvaizdžio „mirtingieji“ taip pat trokšta turėti baltas, spindinčias šypsenas, kurios pagyvina veido bruožus. Šiandien papasakosiu apie populiariausius dantų balinimo būdus pasitelkiant natūralias priemones, kurios visgi ne visada yra saugios…

Šiais laikais norint išbalinti dantis galima rinktis iš gausybės būdų: balinimas kapomis, lazeriu ar kitais metodais prižiūrint stomatologui arba natūraliomis medžiagomis, kurios yra gerokai pigesnės, bet ne visada tokios saugios. Taigi natūralias medžiagas dažniausiai galima rasti kiekvieno iš mūsų namuose, tokie produktai yra: citrinos, braškės, agurkai, salierai, morkos, brokoliai, medžio anglis ir kitos.

Citrinų sultys ir jų žieveles galima naudoti, kaip dantų pastą. Tai gana populiarus būdas naudojamas balinant dantis. Visgi reikia būti labai atsargiems, nes citrinų rūgštis naikina kalcį, kuris yra labai reikalingas dantims. Be kalcio šie gali pradėti trupėti. Antra, dažnai tradiciniame dantų balinime naudojama uoga yra braškė. Sutrinta braškių tyrė, taip pat pasitelkiama, kaip dantų pasta , tačiau turi kenksmingą poveikį dantų emaliui.

Dantų balinime naudojamos ir daržovės. Salierai, morkos brokoliai ir agurkai naudojami, kaip dantų pasta, tačiau nuolat valant dantis tokiu būdu galimas per didelis kalcio kiekis, kuris gausiai aptinkamas minėtose daržovėse. Taigi paradoksalu, kad dantims tiek per didelis, tiek per mažas kalcio kiekis gali stipriai pakenkti.

Medžio anglis ir šarmas pasižymi gausiu kalio hidroksido kiekiu, ši medžiaga veikia kaip balinanti medžiaga. Bet reikėtų suprasti, kad ir ši netinkamai naudojant gali greičiau pakenkti dantims ir emaliui. Viena efektyvesnių (tačiau ir nesaugiausių) medžiagų naudojamų buitiniame dantų balinime yra soda sumaišyta su druska. Šis mišinys jau gana senai naudojamas, kaip viena efektyviausių natūralių balinimo medžiagų. Į šį mišinį galima įmaišyti ir kalio vandenilio peroksido parduodamo vaistinėse. Visgi tikriausiai nerasite odontologo, kuris patartų naudoti tokį balinimo būdą, kadangi netinkamai naudojant šias medžiagas, galite stipriai pakenti dantims. Ypač nesaugiu būdu yra laikomas sodos naudojimas.

Apžvelgus dažniausiai naudojamus natūralius balinimo metodus akivaizdu, kad dantis galima išsibalinti ir namuose, tačiau visi populiariausi metodai neužtikrina saugumo ir gali sukelti tolimesnes komplikacijas. Kaip alternatyva natūralioms medžiagos būtų procedūros odontologo kabinete, kurios gal ir šiek tiek brangesnės, bet gerokai saugesnės.

Populiariausios balinimo procedūros odontologo kabinėte:

Dantų balinimas lazeriu. Ši procedūra atliekama tik stomatologo kabinete. Paprastai ji trunka ne ilgiau, kaip valandą. Dantys būna padengiami specialiu skysčiu, kurio didelę dalį sudaro vandenilio peroksidas. Kai dantys jau būna padengti geliu, jie yra švitinami specialiu lazeriu, kuris sužadina veikliąsias medžiagas. Šis būdas yra vienas greičiausių.

Dantų balinimas kapomis. Palyginus su kitais balinimo būdais, tai vienas pigiausių ir efektyviausių metodų. Šiuo metodu balinant dantis užtrunkama gerokai ilgiau nei lazeriu. Atsižvelgus į dantų būklę procesas trunka nuo kelių dienų iki kelių savaičių. Prieš pradedant procedūrą yra pagaminamos kiekvienam individualiai pritaikytos kapos. Jos atitinka jūsų dantų formą. Dantų balinimas kapomis reikalauja kantrybės, nes turėsite tuo užsiimti kasdien. Kiekvieną dieną prieš miegą kapas reikės įsidėti į burną. Prieš tai jos turės būti mirkomos specialiame skystyje.

Visgi, jeigu planuojate balinti dantis natūraliu būdu, pirmiausia odontologijos klinikoje atlikite profesionalią dantų valymo procedūrą – dantys gali pašviesėti vien nuo šios procedūros. Visgi prieš atlikdami bet kokius balinimo veiksmus, pirmiausia pasikonsultuokite su savo odontologu.

dantų kapa