Pati svarbiausia aukščiausio lygio vadovo pareiga – pasirinkti strategiją ir sukurti organizaciją jai įgyvendinti – įmonių steigimas. Jis taip pat atsakingas už strategijos, nustatančios, kaip konkuruos jų verslas, sukūrimą. Vadovai turi suprojektuoti ir sukurti organizaciją, per kurią būtų įgyvendinta sumanyta strategija.
Ar bus pasiektas aukštas veiklos efektyvumas versle, priklauso nuo to, ar bus suderinti trys elementai – įmonės strategija, jos organizacinė struktūra ir aplinka, kurioje ji veikia. Kitaip tariant, konkurencinė aplinka, jų pranašumo analizė. Tai ypač svarbus elementas, parodantis, kaip įmonės pasiūlymas paskatins kitus bendrauti su ja tokiomis sąlygomis, kurios leis jai realizuoti savo tikslus. Kaip tai pritrauks pelningą rinką, kurs vertę? Gal įmonė siūlys geresnį produktą, bet jo gamybos išlaidų padidėjimas bus mažesnis už vartorojams sukurtos vertės padidėjimą? Arba blogesnį produktą, bet už daug mažesnę kainą?
Svarbu nepamiršti, kaip viskas greitai keičiasi ir gebėti prisitaikyti prie tų pokyčių. Permainų tikslas – gerinti jas vykdančių įmonių veiklos efektyvumą. Padidėjusi konkurencija verčia keistis, o įdiegtos technologijos tampa realiu rezultatu. Tarptautinės prekybos ir investicijų barjerų nykimas, informacijos technologijų (yoač interneto) suklestėjimas ir pervežimo organizavimo patobulinimas reiškia, kad įmonės konkurentai dabar yra ne tik nuo seno žinomi vietiniai varžovai – jie dabar gali atsirasti iš bet kur. Didėjant konkurencijai, didėja būtinybė didinti ir veiklos efektyvumą. Visi minėti pokyčiai atveria ir naujų galimybių užsiimti verslu toli nuo namų, o nauji organizaciniai modeliai palengvina naudojimąsi tomis galimybėmis. Kapitalo rinkos didindamos spaudimą ragina įmones dirbti efektyviau. Tokios tendencijos pastebimos vis didesniu mastu. Didėjanti institucinių investuotojų galia ir noras naudoti tą galią verčia kompanijas gerinti savo veiklos rodiklius. Kai kuriais atvejais tie pasikeitimai atspindi ir aršesnes lenktynes medžiojant talentus, nes vis daugiau bendrovių stengiasi prisivilioti ir išlaikyti kvalifikuočiausius bei gabiausius žmones. Akivaizdi ryšių technologijos pažanga ir kompiuterizacija leidžia įgyvendinti daug svarbių organizacinių ir valdymo pokeičių.
Tinkamai panaudojus organizacines naujoves, padidėja ekonominis veiklos efektyvumas ir pagerėja viso pasaulio gyventojų materialinė gerovė. Be to, naujovės iš esmės keičia ir darbo būdą bei žmonių gyvenimą. Galų gale jos gali paveikti modernios įmonės verslą.
Patiems daryti strateginius ir organizacinius pakeitimus, taip veikiant konkurentus, nelengva, tačiau kartais būtina ir tikrai įmanoma tai padaryti. Kartais prireikia net dešimtmečių persitvarkyti reaguojant į kylančias grėsmes, ypatingai – bakroto grėsmę. Priimant konkurentų iššūkius, svarbu pertvarkyti savo organizacinius procesus, iš esmės keisti strategiją ir galų gale – įveikti savo konkurentus.