Ne paslaptis, kad keisčiausiais mokesčiais garsėjusi Anglija dabar vadinama „pašalpų rojumi“. Per paskutiniuosius 4 dešimtmečius britų požiūris į darbą gerokai pasikeitė. Kam dirbti, kai galima puikiausiai gyventi iš pašalpų?
Pagal statistikos duomenis, viename iš aštuonių namų ūkių nei vienas šeimos narys nedirba. Logiška manyti, kad jie ne vien tik oru gyvi. O kur dar visokio tipo paramos formos dirbantiems, mažas pajamas gaunantiems, dalinai darbingiems, vaikams ir t.t.
Visgi pašalpos UK gali greitai sumažėti ar būtų sugriežtintos jų gavimo sąlygos. Dar 2010 metais išrinktas Britanijos premjeras konservatorius David‘as Camerona‘as pasakė: “Kur dingo savigarba žmonių, kurie sėdi namuose, gyvena iš valstybės ir mokesčių mokėtojų pinigų ir net nebando ieškotis darbo?“.
Neįgalumo pašalpos UK mokamos apie 2,6 milijono žmonių, iš jų apie 500000 tūkst. yra jaunesni nei 35–eri. Iš tiesų keista, ar tikrai pusė milijono žmonių jaunesnių nei trisdešimt penkeri gali būti nedarbingi? Galbūt taip, galbūt ne.
Milijonai neįgalumo pašalpas gaunančių piliečių greičiausiai privalės iš naujo apsilankyti pas gydytojus sugriežtinus patikrinimo tvarką. Buvo pasirodęs ir pasiūlymas sumažinti ar visai nutraukti pašalpų mokėjimą asmenins, nenorintiems dirbti, tai yra atsisakiusiems pasiūlymo dirbti.
Asmenims, besinaudojantiems bedarbio pašalpomis (Jobseekers Allowance) daugiau nei 2–ejus metus buvo pasiūlyta atlikti valstybės paskirtus darbus. Taip pat šiuo metu visi bedarbiai privalo lankyti ‘back to work’ centrus visas penkias darbo dienas per savaitę. Šiuose centruose žmonės yra apmokomi ir paruošiami grįžimui į darbą.
Akivaizdu, kad pašalpų sistemos sugriežtinimas buvo pradėtas ankstesnio Britanijos premjero G.Brown‘o. Savaime suprantama tam įtakos turėjo prasidėjusi ekonominė krizė. Jungtinė Karalystė viena stipriausiai nukentėjusių šalių per krizę. Dėl šių priežasčių, G. Brown‘as sugriežtino išmokų skyrimo tvarką. Pašalpos UK tapo sunkiau prieinamos sukčiaujantiems žmonėms. Padidėjo pašalpų vaikų išlaikymui prašančių šeimų tikrinimas, nes dažnu atveju tėvai dirbdami Anglijoje gaudavo išmokas už vaikus gyvenančius gimtojoje šalyje, kurių išlaikymui jie neskirdavo lėšų.
Konservatorių prieš du metus pasiūlyta reforma sukėlė didelę pasipiktinimo bangą. Bedarbiai stipriai nepritarė reformoms, tai turėjo įtakos ir įvykusiems streikams. Visgi priimti sprendimai valstybei padėjo sutaupyti nemažą kiekį pinigų.
Šiuo metu populiariausios pašalpos UK išlieka – pašalpa vaikui (Child Benefit) bei mokesčių kredito (Tax Credit). Taip pat populiaru naudotis nuomos pašalpa (Housing Benefit), konsulinio mokesčio pašalpa (Council Tax Benefit).
Savaime suprantama esant sunkiai finansinei situacijai pašalpos iš tiesų gali palengvinti gyvenimą, nors tai nėra stiprus finansinis garantas, ypač tai atvejais, kai jos legaliai nepriklauso jas gaunantiems asmenims. Beje, žmonėms (kuriems legaliai nepriklauso) gavusiems tokias pašalpas gali tekti netgi grąžinti visą ar dalį gautų išmokų, o tai tik dar labiau apsunkina asmeninių finansų padėtį.
Žmonėms, kuriems reikia pagalbos patariama kreiptis į UK darbo biržą (Job Centre Plus), taip pat galima kreiptis į įmones, teikiančias konsultavimo paslaugas, tačiau reikia būti ypač atsargiems, privalu patikrinti tokias organizacijas. Kiek laiko šios dirba, kokie klientų atsiliepimai ir pan.
Aldus Ltd įmonės ilgametė patirtis leidžia maksimaliai išnaudoti sistemos privalumus, nenusižengiant įstatymui. Mūsų privalumas yra kliento poreikių ir pašalpų sistemos reikalavimų supratimas.
Taigi Anglija išlieka pirmaujančia šalimi tarp teikiančių gausias išmokas savo gyventojams, tačiau pašalpų išdavimo tvarka sparčiai griežtėja. Labai galimas daiktas, kad artimiausiu metu gauti bet kokią pašalpą užtruks gana ilgai, teks pateikti gausybę dokumentų ir praeiti nemažai patikrinimo etapų. Žinoma, šiems pokyčiams įtakos turės pasaulinė ekonominė situacija, jeigu finansų padangėje išliks rymoti tamsūs debesys pašalpų išdavimo tvarka ne tik Anglijoje, bet ir visame pasaulyje griežtės, o skiriamos sumos mažės.
Tad, kad nepasimesti taisyklių ir reikalavimų pinklėse, kreipkitės į Aldus Ltd įmonę adresu www.aldusltd.co.uk.
10 Forest House Business Centre
8 Gainsborough Road
Leytonstone
London
info@aldusltd.co.uk
+44 (0) 208 558 6148
+44 (0) 208 539 9855
+44 (0) 776 971 8413