Patarimai siekiantiems gauti paskolą ar kreditą

Kiekviena paskola bei kreditas yra ilgalaikis finansinis įsipareigojimas, tačiau sprendimai kreiptis į bankus ar kitas kreditų įstaigas dėl paskolos, dažnai būna priimamas gana lengvabūdiškai. Dalis asmenų besikreipiančiu dėl kreditavimo būna prastai įvertine savo finansines galimybes bei ilgalaikes perspektyvas išmokėti paimtus kreditus.

nekilnojamas turtasTvirtai apsisprendus imti kreditą finansinėje įstaigoje, pats svarbiausias žingsnis yra objektyvus savo finansinių galimybių įsivertinimas. Ypatingą dėmesį reikėtų skirti nekilnojamojo turto arba dar kitaip vadinamoms hipotekos paskoloms. Dauguma bankų turi paruošią svarbiausių finansinių patarimų sąrašą, pabandysime apibendrinti keletą jų.

Imant ilgalaikę paskolą nekilnojamam turtui įsigyti, rekomenduotina būti sukaupus  apie 30 procentų savų lėšų. Lietuvos banko (LB) paruoštos ir šiuo metu galiojančios atsakingo skolinimosi gairės numato, kad privaloma turėti ne mažesne kaip 15 procentų sumą, pradiniam įnašui, norint gauti paskolą būstui.

Vadovaujantis šiais patarimais ir skolinantis atsakingai kreditai bei paskolos netaps našta jums ar jūsų šeimai. Visus finansinius įsipareigojimus reikia vertinti labai rimtai, vienas pradelstas kreditas gali ilgam apkartinti gyvenimą. Žmonės turintys hipotekos paskolas dažnai juokauja (o gal tai ir visai ne pokštas), kad geriau būti nevalgius dvi dienas, nei dvi dienas pradelsti įmoką bankui.

LB paroštuose atsakingo skolinimo nuostatose, yra nurodoma, kad visų įsipareigojimų dalis, mokama finansinėms institucijoms per mėnesį, turi neviršyti 40 proc. visų jūsų šeimos mėnesio grynųjų pajamų. Tikimasi, kad šie nauji ir kur kas griežtesni reikalavimai apribos nepadairu skolinimasi ir ateityje užkir kelią naujam NT burbulo pūtimuisi.

Taip pat reikėtų įvertinti ir situacija kas nutiktu jei staiga prarastumėte darbą ar dėl sveikatos problemų tektų pakeisti profesiją. Šeimoje rekomenduotina kaupti ir papildomą fondą, juodai dienai. Į kurį reikėtu atidėti po 10% visų pajamų.