Pirkiniai uždarius kasos aparatą

kasos aparataiPrekybos srityje oficialiai laikoma, jog tada, kai sugenda arba dėl kitų priežasčių neveikia kasos aparatai, prekyba pasibaigia. Tuo metu, galima suprasti, nebereikia niekam nieko pirkti, o darbuotojai pagaliau gali eiti namo. Tačiau ar visada iš tiesų tuo metu, kai nustojami naudoti kasos aparatai, prekyba ir pasibaigia? Ką apie tai mano skirtingų įstaigų darbuotojai?

Prekybos centro kasininkė

Anot Eglės, dirbančios prekybos centre, tikrai taip ir yra, kad naudoti kasos aparatai visada nustojami sulig darbo dienos pabaiga. „Ypač tai jaučiasi pastaruosius nemažai metų nuo tada, kai buvo uždrausta pardavinėti alkoholį po 10 vakaro. Jeigu anksčiau dar būdavo tokių klientų, kurių tu tiesiog bijodavai, nes jie grūmodavo, jog tu po darbo dienos pabaigos neparduodi alkoholio, tai dabar jau visi yra puikiai įsisavinę įstatymus. Nereikia net, kad būtų uždaryti kasos aparatai. Visi bėgte bėga apsipirkti iki 22 valandos, jeigu kažkas perka alų, paprašo eilėje būti praleistas. Visi žino, kad čia jau tikrai ne mūsų tvarka, ir mums patiems vėliau bus baudos ar kitoks patraukimas į teisinę atsakomybę, todėl parduoti negalime. Kartu atsirado ir bendras supratingumas, ir žmonės visada skuba apsipirkti iki tos parduotuvės uždarymo minutės. Aišku, kai jau nelieka beveik laiko, ir kai jau kasos aparatai turi būti greitu metu uždaromi, tai ir apsauginiai atsiranda prie durų. O kaip kitaip suvaldyti tą srautą ir padaryti, kad žmonės daugiau neitų į prekybos centrą? Manau, kad ir mūsų darbuotojos, visada net neprašytos pačios parodo, kad jos neplanuoja kažko aptarnauti ilgiau. Tačiau kartais būna, kad yra žmonės eilėje ir turi juos aptarnauti jau po dešimtos. Visgi, kai jau uždaromi kasos aparatai, kaina nesvarbu kokia žmogus pirktų, mes neaptarnaujame. Kadangi prekybos centre yra mažiau asmeniškumų, nes dirba daug žmonių, tai visuomet mūsų pusėje tiesa būna ir niekas neprašo, kad vistiek žūt būt aptarnautum“, – sako moteris.

Knygyno darbuotoja

Knygyne dirbanti Agnė teigia, kad kartais net tada kai jau nevyksta kasos aparatų aptarnavimas, žmonių į knygyną vis tiek užeina. „Dažniausiai tai pasitaiko su pažįstamais ir draugais, kurie žino, kad čia dirbu. Jie mėgsta čia dažnai užsukti atsigerti kavos, paplepėti. Man, aišku, malonu. Kartais ir po darbo pabaigos ateina, tada pamato, kad turime daug gerų knygų, ir ima jų labai norėti. Na tai nejaugi neparduosi žmogui knygos, jeigu jis taip jos nori. Kas tos kasos juostos, kai vyksta toks betarpiškas bendravimas. Aš dirbu ne viena knygyne, yra ir daugiau samdinių, ir visi žino, kaip parduoti knygą jau esant uždarytai kasai. Tada tiesiog reikia parašyti ant lapelio kitam darbuotojui, kuris ateis ryte, kad jis iš pat dienos pradžios įmuštų į kasą šį pirkinį. Ir taip pat reikia palikti pinigus už tą pirkinį, tik jau čia kortele žmogus atsiskaityti negali, kadangi kasa neveikia“, – sako moteris.

Nuosavos parduotuvės savininkė

Nuosavoje miestelio parduotuvėje dirbantis Jonas taip pat sako, kad ne visada dirba stabiliai. Jeigu žmonėms labai kažko reikia, jie eina pas jį pirkti, tada jis aptarnauja ir po darbo laiko. Būna kartais, kad net ir kasą antrą kartą atidaro. Vis tiek dėl pirkinių jam eina pelnas, todėl galima sakyti, kad už tas viršvalandžių minutes jis savotiškai atidirba.