Medicina / Sveikata

Signalą siunčia … celiulitas!

Celiulitas – tai dažniausiai ant šlaunų ir sėdmenų atsiradusios riebalinės sankaupos ir maži odos nelygumai. Labiausiai šis odos sutrikimas vargina įvairaus amžiaus, lytiškai subrendusias moteris. Pirmą kartą šis terminas buvo panaudotas dar 1920 metais, o po keturių dešimtmečių ši žinia tarsi banga užliejo ir Europą. Turbūt kiekvieną dieną internete ar laikraščiuose pasirodo vis nauji straipsniai, kuriuose dalijami patarimai kaip kovoti su celiulitu, kaip jo atsikratyti, tačiau daug svarbiau yra tai – ką daryti, kad jis neatsirastų! Kad nugalėtume savo priešą – turime gerai jį pažinti. Taigi, kas tas celiulitas – odos liga ar natūralus ir neišvengiamas odos palydovas?

Visgi celiulitas yra įvardijamas kaip poodinio sluoksnio uždegimas, kurio simptomai būna odos grublėtumas ir liečiant juntami mazgeliai. Pagal ligos eigą yra nustatomos net keturios celiulito stadijos. Pirmoje stadijoje celiulitas yra dar nematomas, tiesiog sergančiajam gali pasirodyti, jog šiek tiek suapvalėjo jo kūno formos tarsi patinus. Antrajame etape dėl besikaupiančių skysčių organizmas nebepajėgia išsivalyti ir pradeda didėti riebalinis sluoksnis. Šiame etape oda tampa panaši į korį. Trečiasis etapas būna tuomet, kai apelsino žievelę primenanti oda jau pastebima akivaizdžiai. Ketvirtosios stadijos celiulitas odą subjauroja nepataisomai ir net gali prasidėti jos skausmai.

Kaip atrodo celiulito pažeista oda žino daugelis, tačiau kaip jis susiformuoja? Net mokyklų vadovėliuose yra rašoma, kad po mūsų oda yra jungiamieji audiniai, kurie tarsi kaukė saugo raumenis. Šiuose junginiuose kaupiasi žmogaus organizmo toksinai bei vanduo, tačiau pro tuos pačius audinius jie ir yra pašalinami. Jei normalus valymo procesas sutrinka – organizmas nebegali pašalinti susikaupusių toksinų ir skysčių. Dėl šio medžiagų apykaitos sutrikimo pakinta ir mūsų oda. Taigi pažeista oda yra tarsi signalas, kurį mums siunčia organizmas. Dažniausiai celiulitas atsiranda dėl netinkamo mūsų gyvenimo būdo. Tačiau neišvengiamai čia svarbų vaidmenį vaidina ir mūsų genetika bei paveldimumas. Bet kuriuo atveju ir bet kurioje celiulito stadijoje rankų nuleisti ir pasiduoti nevalia. Žiemos metu savo figūrą moterys demonstruoja po dailiais rūbais, kurie paslepia visus odos trūkumus. Tačiau šiltuoju metų laiku visos nori džiaugtis saule paplūdimyje ir nepergyventi bent dėl neestetiškai atrodančios savo kūno odos. Taigi ką reikia daryti norint džiaugtis ne tik gražia oda, bet ir gera nuotaika bei savijauta?

Internetas plečiasi nuo patarimų kaip maitintis ir kaip gyventi norint gražiai atrodyti. Tačiau nereiktų į tai painioti įvairių dietų, kurios per trumpą laiką pridaro daugiau žalos nei naudos. Atsisakykime minčių laikytis mistinės anticeliulitinės dietos, nes tik sveika mityba gali prisidėti prie jūsų rezultatų siekimo. O kas tai yra? Pagalvokime, ką kiekvieną dieną valgome? Kokių produktų daugiausia mūsų šaldytuvuose? Ar sportuojame? Kaip stengiamės išvengti streso? Kokie mūsų žalingi įpročiai?

Patarimų galima prirašyti begales, tačiau svarbiausia atsižvelgi į savo organizmą ir jo norus. Niekas nepadės mums geriau nei mes patys. Taigi jei mūsų gyvenimo kokybė mus tenkina, tai turės tenkinti ir įvairūs sveikatos sutrikimai, kurie pasireiškia ne tik su amžiumi, bet ir dėl netinkamo gyvenimo būdo. Jeigu rimtai apsispręsime pakeisti savo gyvenimą, pradėkime tai daryti nuo kelių paprastų dalykų, tokių kaip sportas ir subalansuota mityba. Neužteks mesti rūkyti ar valgyti liesesnį maistą, tačiau pasistengti tikrai verta. Vienam patiks atsipalaidavimą rasti jogos treniruotėse, kitam energijos suteiks įvairūs treniruokliai ar gera mankšta baseine. Namuose gamintas maistas bus ne tik gardesnis, bet ir sveikesnis, dėl to nederėtų piktnaudžiauti greito maisto kavinių siūloma nauda, kuri dažniausiai nusėda ant mūsų šonų. Juk grožis ir sveikata kuria mūsų gyvenimo harmoniją, todėl rūpinkimės savimi atsakingai.

celiulitas