Jei ryte atsibudote ir svarstote kuo šiandien apsirengti, suknele ar kelnėmis, tai gali būti kad laimės pastarasis variantas. Ar pastebėjote, kad mūsų pasaulyje daugėja „kelnėtų“ moterų. Tai labai geras žodis „kelnėtų“, taip pat kaip geras žodis „sijonuotų“. Bet kaip nuspręsti kuris žodis yra labiau tinkantis moteriai.
Šiuo metu madą diktuoja šou ir muzikos žvaigždės. Daugelis jaunų merginų kopijuoja pasalio garsenybių stilių, aprangą. Tačiau daugelis įžimybių toli gražu neduoda gero tono aprangai. Kaip tik ieškoma kaip paneigti, iškraipyti esančią madą, kad kuo labiau šokiruoti. Taigi galima teigti, kad mada išsigimsta. Ir tai labai pastebima moterų tarpe. Daugelis moterų jau pamiršo kaip atrodo suknelės ir sijonai. Jos nuolat dėvi kelnes ir džinsus. Profesionalių dizainerių nuomone, kad moteris vilkėdama suknelę visada atrodo geriau. Pasirinkus šį moteriškumu alsuojantį rūba efektas visuomet yra nepalyginamai didesnis. Moteris, kuri eina gatve vilkėdama suknele atrodo daug gražiau už džinsais ir nukarusiu megztiniu„pasidabinusią“, mados besivaikančia merginą. Suknelės ir sijonai yra idealiausias variantas moterims.
Pastaruoju metu suknelė tapo daugiau išeiginis drabužis. Bet ar moteris neturėtų puoštis kiekvieną dieną. Ar ji nenusipelno atrodyti šauniai? Atsiminkime senesnius laikus, kuomet moterys dėvėdavo ilgas ir pūstas sukneles. Kuomet korsetu būdavo suveržiamas liemuo, kad atrodytų kuo plonesnis. Tuomet moterys eidavo iškilmingai ir išdidžiai. Juk su tokia suknele tikrai neįmanoma nepastebėti moters. Tokia moteris atrodo moteriškai, ir nesvarbu kio dydžio jos klubai būtų. Pūsta suknelė tuos klubus gali padaryti gigantiškais. Tačiau kaip ir bebutų gaila, pūstų suknelių istorija ir era baigėsi. Jos liko tik istorijos šaltiniuose. Galime padūsauti, kad tokios suknelės jau į gatvę neapsivilksime, o ir namuose turbūt pro duris netilptumę. Šiais laikais tik proginės suknelės gali būti pūstos.
Pokyčiai madoje nevyksta šiaip sau. Jie visada susiję su istoriniais, socialiniais veiksniais. Pūstų suknelių „mechanizmų“ išnykimą galima aiškinti epochos įvykiais. Visiems gerai žinomas Pirmasis pasaulinis karas į madą atnešė funkcionalumo nuotaikas. Tuo metu sumažėjo tarnaičių, kurios padėdavo sutraukti korsetus nugaroje. O pūsta suknelė jau neatrodo įspūdingai, jei nebėra „vapsos“ liemens. Moterys vis labiau pajautė liberalizmo vėjus, pradėjo nešioti trumpus plaukus. Sijonai ir suknelės taip pat trumpėjo. Vėliau jie vietoje suknelių ir sijonų moterys iš vyrų perėmė kelnes, švarkus.
Tad raginame moteris, nepasiduoti stiprėjančiai neigiamai ir griaunančiai mados įtakai ir susigrąžinti joms priklausančias sukneles ir sijonus.