Dantų implantai, tai dirbtinės šaknys, kurias odontologai įstato į žandikaulį siekdami pakeisti pamestus dantis, o vėliau ant šių šaknų uždedamos karūnėlės arba dantų tiltai. Implantai yra puikus sprendimas žmonėms, kurie nesenai neteko dantų dėl ligos, sužeidimo ar kitos priežasties. Be to, naudojant šią technologiją nėra žalojami aplinkiniai dantys, kaip tai nutinka su įprastomis karūnėlėmis.
Kokias funkcijas atlieka dantų implantai?
- Pakeičia vieną ar kelis dantis nepaveikdamas šalia esančių;
- Pašalina išimamų protezų poreikį;
- Dirbtinės šaknys suteikia atramą ilgalaikiams protezams, kurie tampa patogūs ir saugūs, kaip ir įprasti dantys.
Dabar naudojami implantų tipai
- Įsukami į kaulą. Šio tipo implantai yra labiausiai paplitę. Įvairių formų dirbtinės šaknys yra įsukamos į žandikaulio kaulą. Iš titano pagaminti varžteliai suauga su kaulu. Tokia dirbtinė šaknis (implantas) gali laikyti vieną ar daugiau dirbtinių dantų. Šio tipo implantai siūlomi kaip pakaitalas pacientams, kurie nešioja karūnėles ar išimamus protezus.
- Į žandikaulį montuojami. Šie implantai tvirtinami ant sunykusio žandikaulio kaulo. Šis metodas, kur kas retesnis.
Dantų implantų privalumai lyginant su išimamais protezais ar dantų tiltais
- Estetinis vaizdas. Pojūtis nešiojant dantų implantus lygiai toksai pats kaip ir tikrų dantų. Dirbtinės dantų šaknys suauga su žandikaulio kaulu ir suformuoja natūralią struktūrą. Taip pat implantai išsaugo žandikaulio kaulą, to pasėkoje neišsivaikšto sąkandis, to negali užtikrinti nei išimamai protezai, nei dantų tiltai. Galiausiai niekas neatskirs implantų nuo tikrų dantų.
- Saugumas. Implantai išsaugo aplinkinius dantis. Dantų tiltams reikalinga atrama, dėl to odontologai apdirba esančius dantis, taip sukurdami atramą. Dantų implantai turi nuosavą šaknį, taigi jiems nereikia papildomos atramos.
- Suteikia pasitikėjimo. Dantų implantai leidžia valgyti, kalbėti ir šypsotis. Jie niekada neiškris, kaip tai kartais nutinka su išimamais protezais.
- Patikimumas. Implantacijos nesėkmių skaičius labai mažas, o ilgaamžiškumas garantuotas tinkamai prižiūrint.
- Kaina. Nors atrodytų pirminė kaina yra gerokai didesnė nei protezų ar dantų tiltų, tačiau žinant, kad tinkamai prižiūrimi implantai, tarnauja virš 25 metų, kainą gerokai sumažina.
Ar Jūs tinkamas kandidatas implantacijai?
Nuvykus į odontologijos kliniką odontologas nustatys ar Jūs esate tinkamas kandidatas. Pagrindiniai reikalavimai norint įstatyti tipinius dantų implantus yra aukštas žandikaulio kaulas ir sveikas dantenų audinys.
Gydymo procedūra
Paprastai implantacijos procesas nuo implantacijos operacijos dienos iki protezavimo apatiniam žandikauliui trunka 3 mėnesius, o viršutiniam 6 mėnesius.
Esant tinkamoms sąlygoms, kai pastebimas patikimas implanto įsitvirtinimas kaule, galimas ankstyvas implanto apkrovimas. Paprastai protezuojama po implantacijos praėjus 6 savaitėms (apatiniame žandikaulyje) arba 12 savaičių (viršutiniame žandikaulyje).
Implantai gali būti protezuojami ir tą pačią arba kitą dieną po implantavimo operacijos. Staigus apkrovimas galimas tokiais atvejais, kai kaulas storas, gleivinė sveika, skandis taisyklingas, kai implantuojama vietose, kur kramtymo metu implantui tenkantis krūvis nebus didelis. Nauja šypsena galite džiaugtis iš karto! Vis dėl to dažnesniais atvejais odontologai pataria šiek tiek palaukti, kol atsileidžia dantenų tinimas ir nepastebima jokių komplikacijų.
Ko galima tikėti po procedūros?
Turbūt niekam nereikia aiškinti, kodėl reikia prižiūrėti savo dantis. Dantų implantai niekuo nesiskiria nuo tikrų dantų. Juos veikia maisto likučiai įstrigę tarpdančiuose, kariesas ir t.t. Taigi norint išlaikyti savo implantus nesugadintus reikės dantų šepetuku valyti dantis 2-3 kartus per dieną, taip pat naudoti specialiai dantims skirtą siūlą.
Taip pat reikėtų nepamiršti lankytis pas odontologą, kuris stebės implanto būseną. Geriausiai lankytis pas implantacijos procedūrą atlikusį specialistą, kuris tikrai žino situaciją ir galės tinkamiausiai patarti. Pats specialistas turėtų nustatyti apsilankymų grafiką.