Vaikas automobilyje

Į pasaulį pradėjus belstis naujai gyvybei dažnu būsimų tėvelių rūpesčiu tampa ne tik artėjanti nežinomybė, bet ir būtiniausių pirkinių gausa. Mažyliui reikia tokių daiktų, apie kurių pirkimą suaugusieji susimąsto tik tada, kai jau tikrai jų reikia.

Tačiau šį kartą ne apie tai kaip perkami žaislai internetu ar kaip parinkti tinkamus vaikiškus drabužėlius, o apie labai rimtus ir didelius dalykus, tokius kaip automobilinė kėdutė. Šios prekės kūdikiams ko gero yra pačios brangiausios, tačiau ir pačios reikalingiausios bei ilgiausiai naudojamos.

Šiais laikais kelionės automobiliu jau tikrai nieko nebestebina ir tai tapo daugelio kasdienybės dalimi. Kad kelionė būtų saugi, automobilių gamintojai kiekvienais metais vis labiau tobulina šias transporto priemones, tačiau gaila, kad vaikų saugumas šiuo klausimu yra sprendžiamas menkiau. Lietuvos Respublikos Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme teigiama, kad jaunesnius kaip 3 metų vaikus leidžiama vežti ant galinės automobilio sėdynės tik specialiose jų ūgiui ir svoriui pritaikytose sėdynėse. Tačiau specialių saugumo reikalavimų reikia laikytis iki kol vaikui sueis 12 metų arba jo ūgis bus virš 150 cm. Tai reiškia, kad pagaliau susirūpinta vaikais automobilyje. Jokia bauda neprilygs vaiko saugumui, todėl automobilinė saugos kėdutė yra bene pats svarbiausias naujajam šeimos nariui skirtas pirkinys. Taigi nuo ko pradėti norint išsirinkti?

Automobilinės kėdutės yra suskirstytos į penkias kategorijas pagal vaiko svorį ir amžių. Todėl labai lengva išsirinkti, kokia kėdutės grupė yra reikalinga. Pirmoji kategorija žymima 0 ir yra tinkama iki tol, kol vaikas svers 10 kg arba nuo gimimo iki maždaug 9 mėnesių. Antroji grupė žymima 0+. Šios kategorijos kėdutės tinka iki tol mažyliui sueis pusantrų metukų arba jo svoris neviršys 13 kg. Vienetu (1) žymima automobilinių kėdučių grupė reikalinga maždaug nuo 8 mėnesių iki 4 metukų amžiaus vaikams, kurių svoris – 9 – 18 kilogramų. Dvejeto (2) kategorija žymi kėdutes, kurios skirtos vaikams nuo 3 iki 7 metų ir kurių svoris – 15 – 25 kg. Paskutinė kategorija skirta vaikams nuo 6 iki 12 metų amžiaus, kurių svoris 22 – 35 kg, o žymima skaičiumi – 3. Yra ir tokių kėdučių, kurios tarytum auga kartu su mažyliu. Jose reguliuojami ne tik diržai, bet ir porankiai, atlošo aukštis bei apsaugos šonuose. Deja, tokios prekės kūdikiams yra išskirtinai brangios, nors tarnauja ilgiau. Išsiaiškinus kurios kategorijos kėdutė Jums reikalinga, svarbu nepasiklysti jų pardavimo jūroje. Kaip atpažinti saugiomis pripažintas automobilines kėdutes ir kaip nusipirkti tikrai patikimą daiktą?

Pirmiausia prieš įsigydami automobilinę kėdutę įsitikinkite, kad ji tinka Jūsų automobiliui, kad nesunku ją sumontuoti, patikrinkite kaip joje jaučiasi Jūsų vaikas. Jei ji bus nepatogi, spaus ar kitaip varžys mažylį, jis tikrai nebus patenkintas į ją sodinamas ir net trumputė kelionė gali tapti kančia tiek mažajam keleiviui, tiek suaugusiesiems. Aklai nepasitikėkite akcijų metu parduodamų kėdučių kokybe. Dažniausiai tai neaiškios kilmės ar spėję pasenti modeliai. Atlošas turi būti aukščiau už mažylio galvą, o pati sėdynė neturėtų būti visai plokščia, nes bus nepatogu. O be to, kuo platesnis ir išgaubtas pats atlošas, tuo vaikui bus saugiau kelionės metu. Dar svarbu išsiaiškinti kokie kėdučių saugumo testo įvertinimai.

Pati saugiausia automobilinei kėdutei ir mažyliui vieta yra galinė sėdynė, per automobilio vidurį. Jeigu ten nėra saugos diržų, tuomet saugesnė pusė bus dešinė, prie durelių į šaligatvio pusę. Sėdima kėdutės padėtis yra daug saugesnė nei gulima, o vaikai iki keturių savaičių iš viso dar neturėtų daug keliauti automobiliu. Šios prekės kūdikiams, o vėliau ir didesniems vaikams – nepamainoma saugumo ir meilės išraiška. Saugių kelionių!

prekės kūdikiams