Žaislai darželinukams

Darželinukai yra mažieji tyrinėtojai, kurie mokosi pažinti pasaulį žaisdami. Šiuo metu formuojasi jų įgūdžiai ir aplinkos suvokimas. Todėl žaislai vaikams turi būti parenkami atsakingai, atsižvelgiant į pomėgius ir poreikius.

Yra sukurta daugybė įvairiausių žaislų mažiems vaikams. Nors atrodo, kad išrinkti tinkamą žaislą yra paprasta, tačiau apsilankius žaislų parduotuvėje galima greitai pasimesti tarp gausios pasiūlos. Kaip jūs išrenkate tinkamus žaislus? Kaip atpažinti aukštos kokybės, patikimo gamintojo prekes? Kaip išrinkti tokį žaislą, kuris džiugintų ilgą laiką, o ne dulkėtų po kelių dienų kampe?

Žaislų išparduotuvės „101 žaislas“ ekspertai pataria ir pateikia keletą patarimų kaip išrinkti žaislą, kuris būtų įdomus jūsų mažyliui, augtų kartu su juo, lavintų vaizduotę, įgūdžius ir gabumus.

  1. Ieškokite tokių žaislų, kuriuos galima panaudoti keliais būdais. Mažyliai mėgsta daiktus išardyti, sudėti atgal, išimti, pasukti, statyti vieną ant kito. Todėl puikiai tiks tokie žaislai vaikams, kurie atsidaro, lengvai transformuojasi ir juos galima panaudoti žaidžiant kelis žaidimus. Pavyzdžiui medinės ar konstruktoriaus kaladėlės gali būti naudojamos ir statant kelią, ir zoologijos sodą, ir kosminį erdvėlaivį, ir lėlių namą. Tokie žaislai skatina vaiko kūrybiškumą, gerina loginį mąstymą. Daugiafunkciniams žaislams būtų galima priskirti ir įvairius lavinamuosius žaidimus, vaikiškus indus, smėlio dėžei skirtas formeles.
  2. Rinkitės žaislus, augančius kartu su mažyliu. Turbūt visi tėvai yra susidūrę su situacija, kai nupirktas žaislas būna pamirštas jau po poros dienų. Norint išvengti to, rinkitės žaislus, kuriuos galima naudoti keliuose žaidimuose. Pavyzdžiui nedidelės plastikinių gyvūnų ar animacinių filmukų herojų figūrėlės su kuriomis galima smagiai žaisti padarius jiems namą iš batų dėžės, o vėliau jas naudoti vaidinant istorijas. Taip pat puikiai tiks lėlių namai, traukiniai, žaisliniai savivarčiai.
  3. Mokykite savo mažuosius tyrinėti. Kartodami ir žaisdami vaikai įgauna naujų įgūdžių, sužino įvairių dalykų. Todėl padėkite jiems patiems atrasti gamtos ir fizikos dėsnius, lavinti loginį mąstymą. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad kuo daugiau vaikui reikės padaryti ar sugalvoti pačiam, tuo daugiau jis išmoks. Tad žaidimai, kurie turi labai daug funkcijų, mygtukų, patys atlieka įvairius veiksmus, kartais yra smagūs tik pažiūrėjimui, bet ne žaidimui. Rinkitės įvairias dėliones, geometrines figūras ir edukacinius žaidimus, taip pat piešimo reikmenis, kreideles, plastiliną. Tokie žaidimai gerina smulkiąją motoriką, akių ir rankų koordinaciją.
  4. Suteikite galimybę išbandyti „tikrus“ daiktus. Jūsų vaikutis jau žino kaip veikia įvairūs daiktai jo aplinkoje, pavyzdžiui nuotolinio valdymo pultelis, šviesos jungtukai, telefonas ir pan. Tad žaislai, kurie atrodo kaip suaugusiųjų daiktai bus ne tik įdomūs, bet ir naudingi, suteikiantys žinių kaip su jais elgtis. Tam puikiai tiks ir vaikiški indai, telefonai, muzikos instrumentai.
  5. Skatinkite daugiau judėti. Aktyvūs žaidimai gerina ne tik vaiko fizinę, bet ir emocinę būklę, gerina nuotaiką. Įvairūs laisvalaikio žaidimai ir sporto prekės puikiai tiks kūno lavinimui. Turėkite keletą įvairaus dydžio kamuolių, triratuką, vaikų boulingo rinkinį, stumdomų ar traukiamų žaislų, vaikiško futbolo vartus ar krepšinio stovą. Pagal jūsų mažojo pomėgius išrinkite tinkantį geriausiai.

O svarbiausia, stenkitės patys kuo daugiau laiko praleisti su savo vaikais. Juk tėvai yra didieji mokytojai, kurie suteikia žinias, perduoda patirtį.

Meškis